Cuma, Haziran 25
Home>>Faydalı Bilgiler>>Kepekli Saçlar için Saç Maskeleri

Kepekli Saçlara Özel Maske Yapımı

Saç kepeklenmesi sorunu, saçın diplerinde oluşan ölmüş derinin vücut tarafından yeteri kadar hızlı bir biçimde atılamamasından dolayı meydana gelen bir problemdir. Bu kepek problemini çözmek için doğal olarak hazırlanan kepekli saçlar için maske uygulamasını kullanacağız. Bu maske sayesinde saç diplerinde oluşan ölmüş deriyi hızlı bir biçimde vücuttan atılmasını ve kepeğin yok edilmesini sağlayacağız. Tabi ki her saç tipi için her bakım yöntemi uygun olmayabilir ve saçlarınız olumlu tepki vermeyebilir. Saç ve cildinizi iyi analiz etmeli ve uygun bakımı uygulamalısınız. Kepekli saçlar için maske ve kürleri anlatmaya başlayalım.

Kepeğe Karşı Etkili Isırgan Otu Kürü

Malzemeleri:

  • 5 Bardak kadar Su
  • 5 gram kadar Isırgan Otu

Hazırlanması:

Vermiş olduğumuz miktardaki suyu kaynatıyoruz. Kaynatmış olduğumuz su içerisine ısırgan otumuzu ilave ederek demliyoruz. Demleme işlemi sona erdikten sonra güzelce süzüyoruz. Süzme yapıldıktan sonra soğuması için bir kenara bırakıyoruz. Hazırlamış olduğumuz kürü uygulamaya geçmeden önce saçlarımızı şampuan ile güzelce yıkıyoruz. Bu işlemi de yaptıktan sonra hazırlamış olduğumuz kürü saçlarımıza uyguluyoruz ve 30 dakika boyunca saçımızda bekletiyoruz. Süre bitiminde saçlarımızı ılık su ile durulayarak işlemi sonlandırıyoruz. Bu işlemi her duş sonunda uygulamanız halinde ısırgan otu kürü saçlarınızdaki kepek oluşumunu engelleyecektir.

Kepekli Saçlar İçin Bakım Kürü

Malzemeleri:

  • 5 damla çay ağacı yağı
  • 1 çorba kaşığı elma sirkesi
  • 1 çay bardağı su

Hazırlanması:

Yukarıda verdiğimiz malzemeleri bir kap içerisine alarak güzel bir biçimce iyice karıştırıyoruz. Kürümüzün hazırlanması bittikten sonra saçlarımızı uygulamaya hazırlamak için şampuan ile yıkıyoruz. Hazırlamış olduğumuz kürü yıkama işleminden sonra saçlarımıza uyguluyoruz. Uyguladığımız kürü 5 dakika kadar saçımızda bekletiyoruz. Bu süreç sonunda soğuk su ile saçlarımızı duruluyoruz. Bu uygulamayı haftada bir kez yaptığınız da kepeklerinizde gözle görülür derecede azalmalar olduğunu fark edeceksiniz. Son olarak işlem esnasında malzemeler arasında bulunan elma sirkesinin kokusu sizlere panik yaptırmasın. İşlem sonunda bu koku olmayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir