Pazar, Kasım 28
Home>>Faydalı Bilgiler>>Kaşlarınızı Büyütüp Kalınlaştırmak İçin 10 Doğal Yöntem
Faydalı BilgilerGüzellik - BakımKaş Tedavisi

Kaşlarınızı Büyütüp Kalınlaştırmak İçin 10 Doğal Yöntem

Kaşlarınızı Büyütüp Kalınlaştırmak İçin 10 Doğal Yöntem

İyi şekilli, kalın kaşlar yüzünüzün daha iyi tanımlanmış ve güzel görünmesini sağlayabilir ve bu yüzden seyrek kaşları olan çoğu kadın boşlukları doldurmak ve daha kalın bir görünüm elde etmek için kaş kalınlaştırma kalemi kullanır. Bu, her gün kaşınızı kalınlaştırmak için en az birkaç dakika harcamanızı ve bu işi nasıl yapacağınızı bildiğiniz takdirde de, garip görünebilir. Yine başka bir seçenek, bazı ilaçları takip etmek ve kalın kaşları doğal bir şekilde büyütmektir. Yani, beklemeden, doğal olarak kalın kaşları büyütmek için bu 10 yolu denemeye karar verebilirsiniz.

Hint Yağı

Hint yağı kaşların büyümesine yardımcı olan en iyi doğal ilaçlar arasındadır. Saç büyümesini destekleyen ve saç köklerini besleyen vitaminler, proteinler, antioksidanlar ve yağ asitleri açısından zengindir. Ayrıca, kaşların büyümesini önleyebilecek herhangi bir mikroorganizmaya karşı da direnç gösterir.

Aynı zamanda kastor yağı olarak da bilinen Hint yağına bir pamuklu çubuk daldırın ve her iki kaşınıza da uygulayın. Şimdi, parmak uçlarınızla yavaşça dairesel hareketlerle masaj yapın. En az 30 dakika ya da gece boyunca kalsın. Ertesi sabah, ılık su ve herhangi bir yumuşak temizleyici kullanarak yıkayın. Bunu her gün en az birkaç hafta tekrarlayın ve büyük bir gelişme kaydettiğinizden emin olabilirsiniz.

Zeytin Yağı

Zeytinyağı da kaşınız için iyidir. E vitamini açısından zengindir ve kaşınızın daha kalın ve hızlı büyümesine yardımcı olabilir. Ayrıca, karanlık bir tonun korunmasına yardımcı olur. Kaşlarınızı büyütmek için zeytinyağı kullanmak çok basittir. Zeytin yağını hafifçe ısıtmanız ve yatmadan önce her iki kaşınızı yaklaşık 5 dakika masaj yapmalısınız. Ertesi sabah ılık su ile yıkayın. İstediğiniz sonuçları alana kadar bu işlemi her gün veya haftada en az 5 kez tekrarlayın.

Hindistan Cevizi Yağı

Öncelikl hindistan cevizi yağı ve hint yağı maddelerinin aynı şey olmadığını bilmelisiniz. Etkileyici ve yoğun kaşların tadını çıkarmak için hindistan cevizi yağını da kullanabilirsiniz. Bu yağ, pek çok protein açısından zengindir ve ayrıca demir ve E vitamini gibi besinler de kalın ve sağlıklı kaşların oluşumuna yardımcı olur. Kaşlarınızı bile daha koyu hale getirebilir.

İşaret parmağınıza bir miktar sıcak hindistan cevizi yağı alın ve kaşınıza uygulayın. Şimdi kan dolaşımını iyileştirmek için bölgeye birkaç dakika hafifçe masaj yapın. Ertesi sabah ılık su kullanarak yıkayın. Bu yöntemi en az 1-2 ay boyunca her gün takip edin ve kaşlarınızın kalınlaştığını fark etmeye başlayacaksınız.

Yumurta Sarısı

Kaşınızın kılları keratin proteininden yapılır ve yumurtalar bu protein açısından zengindir. Böylece, kaşlarınızın sağlığını iyileştirmede yardımcı olabilir ve bu da daha yoğun kaşlara kavuşmanızı sağlayacaktır.

Tek yapmanız gereken bir yumurtayı kırmak ve beyaz kısmı yumurta sarısından ayırmak. Kalın ve kremsi bir hale gelene kadar sarısını karıştırmaya devam edin. Bir pamuklu çubuk kullanarak yumurtayı bu iki kaşınıza da uygulayın. Yaklaşık 20 dakika bekletin ve ardından ılık su ile durulayın. Bu yöntemi haftada 1-2 kez veya sonuçlardan memnun kalana kadar tekrarladığınızdan emin olun.

Soğan Suyu

Soğan suyu sadece saç derisine değil aynı zamanda kaşınıza da daha kalın tüyler yaratmanıza yardımcı olur. Bu soğan suyu, iyi kaş gelişimi için gerekli olan kollajen dokularının üretimini artıran kükürt açısından zengindir. Ayrıca, kıl foliküllerini güçlendirmeye yardımcı olur.

Sadece 1 küçük soğan alın, öğütün ve suyunu alın. Bu suyu kaşlarınıza uygulayın ve yaklaşık 5 dakika boyunca masaj yapın. Kurumasını bekleyin ve yumuşak bir temizleyici ve temiz su kullanarak yıkayın. Bu tedaviyi birkaç hafta boyunca günde bir kez tekrarlayın.

Aloe Vera

Aloe Vera, saç köklerini besleyen ve kaşınızın daha kalın olmasını ve daha hızlı büyümesini sağlayan nemlendirici özelliklere ve enzimlere sahiptir. Ayrıca, kaşınızın yanında cildi yumuşak ve parlak hale getirir. Sadece bir Aloe Vera yaprağının jeli alın ve kaşınıza masaj yapın. Yaklaşık 30 dakika bekletin ve ardından ılık su kullanarak yıkayın.

Çemen Tohumu

Çemen otu tohumu da kaşların daha hızlı ve kalın büyümesine yardımcı olduğu bilinmektedir. Kaş büyümesine yardımcı olan nikotinik asit, lesitin ve protein bakımından zengindirler. Tohumlar ayrıca kaşlardaki kıl köklerinin yeniden inşasına yardımcı olur.

Sadece 1 çay kaşığı çemen tohumunu en az 5 saat suya batırmanız gerekir. 5 saat sonra, kalın bir macun oluşturmak için tohumları öğütün ve az badem yağı veya hindistancevizi yağı ekleyin. Bu macunu kaşınıza uygulayın ve gece boyunca beklemesine izin verin. Ertesi sabah ılık su kullanarak yıkayın. Bu prosedürü yaklaşık 2 ay boyunca haftada 2-3 kez tekrarlayın.

Limon

Limonlar da kaşlarınızın kalınlaşmasına yardımcı olabilir ve böylece daha çekici görünmenizi sağlar. B ve C vitaminleri, folik asit ve diğer besinler açısından zengin olduklarından, kaş tüyleriniz için harikadırlar. Sadece bir dilim limon alın ve kaşlarınızın üzerine sürün. Suyu 20 dakika bekletin ve ardından temiz su ile durulayın.

Süt

Süt, daha kalın kaşları büyütmek için de kullanılabilir. Süt, aynı zamanda besleyiciyidir ve saç gelişimini de iyileştiren protein ve diğer besinler açısından zengindir. Bu yöntemi takip etmek için bir kaseye biraz süt eklemeniz gerekir. Pamuk topunu içine batırın ve kaşlarınızın üzerine sürün. Kurulayın ve ardından ılık su kullanarak yıkayın. En iyi sonuçları almak için bu ilacı düzenli olarak takip edin.

Doğru Beslenme

Kaşlarınızı kalınlaştırmak istiyorsanız iyi bir diyetin yapılması da çok önemlidir. Vücudunuza saçlarınızın daha hızlı büyümesini sağlamak için ihtiyaç duyduğu besinleri verir. A vitamini (kırmızı biber, havuç, tatlı patates vb.), C vitamini (biber, limon, portakal vb.), E vitamini (badem, ıspanak, fesleğen, vb.) Ve protein açısından zengin Fasulye, soya peyniri, yoğurt ve mercimek gibi yiyecekler. Ayrıca, omega-3 yağ asitleri ve demir açısından zengin gıdalar yiyin. Gerekirse, bir multivitamin alabilirsiniz.

Not: Bu basit ve doğal yollar kesinlikle daha yoğun kaşlara yardımcı olacaktır. Ancak, istediğiniz sonuçları almanız biraz zaman alacaktır. Bu nedenle, inatçı ve sabırlı olmanız önemlidir ve çabalarınız kesinlikle buna değer olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir