Pazar, Eylül 19
Home>>Faydalı Bilgiler>>Kaş Dökülmesini Önleyecek Yöntemler

Kaş Dökülmesine Etkili Çözümler Neler?

Birçok hormonal ve çevresel nedenlere bağlı olarak kaşlarımız dökülebilmekte ve de bu durum hayatımızı ele geçiren bir problem haline gelebilmektedir. Gebelik, doğum, ameliyat, genetik sorunlar, bir takım hastalıklar, ilerleyen yaş ve aşırı stres kaş dökülmesine sebep olan nedenlerin başını çekmektedir. Tüm bu sebeplerle birlikte kaş dökülmesi ruh halimizde ciddi sıkıntılara neden olup, kaş kalemi kullanmamıza ve hatta kalıcı makyaj uygulamasına dahi yönelmemize neden olabilmektedir. Peki bu sorun hayatımızın gündemine oturmadan önce ne gibi önlemler alabilir ve de kaş dökülmesinin önüne nasıl geçebiliriz? Bir bayan için saçlar ne denli önem teşkil etmekteyse, kaşlar da o kadar önemlidir.

Kaş dökülmesinin önüne geçebilmek için en iyi yöntem tabi ki de beslenmekten geçer. Vücudumuza aldığımız besinler nasıl saçlarımıza direk etki ediyorsa aynı oranda kaşları da kaşları etkilemektedir. Bunun için günlük su tüketiminizi doğru oran da sağlamalı, ortalama 8 bardak kadar su tüketmeli ve besin değerlerimizin niteliğine önem vermeliyiz. Özellikle A, B ve E vitamini içeren besinler tüketmeli ve de karbonhidrat yerine protein ağırlıklı beslenmeliyiz.

Tüm bunlarla birlikte kaş dökülmesine bitkisel yöntemlerle de çare bulmak mümkündür. Nasıl ki haftalık ya da aylık cilt maskeleri ve saç maskeleri yapıyorsak ya da dudaklarımıza çilek maskeleri uyguluyorsak aynı özeni kaşlarımıza da göstererek kaşlarımızdaki seyrekleşmeyi önleyebilir, uzun soluklu tedavilere gerek kalmadan kaş dökülmesinin önüne geçebiliriz.

Doğal bakım ürünleri arasında en çok kullanılan isimlerden olan zeytinyağı ve de badem yağı kaşlarda da oldukça etkili sonuçlar vermekte ve de bütçeyi zorlamayan bakım ürünleri arasında yer almaktadır. Duş öncesinde 15 dakika kadar kaşlarınızda bekleteceğiniz zeytinyağı ya da badem yağı kaşlarınızın seyrekleşmesini ve de dökülmesini önlemek için muhteşem ve natürel bir etki yaratacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir