Pazar, Eylül 19
Home>>Faydalı Bilgiler>>Kahve Telvesi İle Cilt Bakımı

Kahve Telvesi İle Çilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Türk kahvesi, kültürümüzün vazgeçilmez parçalarından biridir. Kahvenizi keyifle içtikten sonra geriye kalan telvesini değerlendirebilirsiniz. Nasıl mı? Peeling yaparak!

İçtiğiniz kahvenin sağlık olarak yararlı olabilmesi için kahvenizi sade içmenizi öneriyoruz. Geriye kalan telvesinide yüzünüze, ellerinize ve vücudunuza peeling yapabilirsiniz. Yaptığınız Türk kahvesinin telvesini özellikle burun çevrenize sürün. Burun bölgemizde aşırı yağlanmadan dolayı siyah noktalar oluşabilir. Telve ise burun bölgemizdeki siyah noktaların çıkmasını sağlar.

Eğer elleriniz kuru ise parmaklarınızın ucu ile telveden alıp sürdüğünüzde, ellerinizin yumyumuşacık olduğunu göreceksiniz. Oldukça kolay ve pratik olmasından dolayı bende bu maskeyi çok kullanmaktayım. Ayrıca ayaklarınızın sertliğinden şikayetçi iseniz ayaklarınıza da sürebilirsiniz. Bence kahve telvesi çok amaçlı bir maskedir. Ellerinize, ayaklarınıza ve tüm vücudunuza uygulayabileceğiniz bu maskeyi sizde deneyip yorumlarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz.

Uyarı: Eğer maske yapmak amacıyla kahve yapacaksanız kesinlikle içerisine şeker atmamanızı öneriyorum. Çünkü şeker işlenmiş olduğundan cilde faydalı bulmuyorum. Ayrıca kahveye alerjiniz olup olmadığını bilmiyorsanız vücudunuzda kızarıklık, yanma gibi hisler duyduğunuzda hemen cildinizi durulayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir