Cuma, Haziran 25
Home>>Aşk ve Sevgi>>Kadın ve Erkek Arasındaki İnce Fark

Kadın ve Erkek Arasındaki 5 İnce Farkları Öğrenin

Kadın ve erkek arasındaki beş ince fark diyerek başlayacağımız yazımızda aslında iki cinsin aralarındaki farklar saymakla bitmez diyerek devam ettirirsek yanılmış olmayız. Kadın ve erkek yaradılışından tutun duyu organlarına kadar duygusal bakımdan, fizyolojik bakıma kadar, cinsel organlarından, taşıdığı kromozom sayısına göre, kadınların en zor yaşadığı dönem olan menopoz dönemlerinin erkeklerdeki karşılığı olan antropoz döneminde bile farklı durumlar söz konusudur.

Ergenlik dönemi: Kadınlarda bu dönem daha çok içe kapanma ve hiç kimsenin onu anlamadığını düşünerek dışarıya olan eğilimi artar. Kendini beğenmeme, hiç bir şeyden mutlu olamama, kendini kanıtlama dönemidir. Erkeklerden 5 kat daha fazla ağlarlar.

Erkeklerde bu durum; yüzlerindeki sivilceler bile kadınlardan 5 kat daha fazla çıkar, saldırganlık hat safhadadır, cinsel kimliklerini bulma güdüleri ön plandadır. Bu erkeklerde var olan delilik hormonu diye çoğu kişiden duyabileceğimiz testosteron hormonudur.

Fizyolojik bakımdan: Kadınların vücut ısısı erkeklerden daha düşüktür.Erkeklerin kalbi daha büyüktür ve daha yavaş çarpar.Erkeklerin yağ ve ter bezleri kadınlara göre % 50 daha fazladır o yüzdendir ki erkekler daha çok terlerler.Erkek beyni kadın beynine göre daha ağır olmasına karşın kadınlardaki beynin sağ ve sol kürelerindeki iletişim daha iyidir.

Cinsel organlar: Erkeklerin cinsel organları vücudunun dışında tehlike durumunda korunamaz şeklindedir, kadınların ki vücudunun içinde ve tehlike anında korunur şeklindedir.

Kromozomlar: Erkek ve kadınlarda toplam 46 kromozom vardır. Bunların yarısı babadan, yarısı anneden gelir. Bu 46 kromozomun içinden iki tane cinsiyet hormonu vardır.Bu erkekte XY, kadında XX olarak bulunur.

Menopoz ve antropoz: Kadınlarda ve erkeklerde farklı adlandırılan bu yaş dönümlerinde kadınlar menopoz, erkekler antropoz dönemini yaşarlar.Kadınlar menopoz dönemindeyken ateş basması, terleme, uykusuzluk, vajina kuruluğu, şişmanlama gibi problemlerle boğuşurken , erkeklerde hiç bir şekilde değişiklik olmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir