Cuma, Haziran 25
Home>>Beslenme>>İyi ve Kötü Fast Food Kahvaltı Seçenekleri
BeslenmeDiyetFaydalı Bilgiler

İyi ve Kötü Fast Food Kahvaltı Seçenekleri

İyi ve Kötü Fast Food Kahvaltı Seçenekleri

Yüksek yağlı, yüksek kalorili kahvaltı seçenekleri olan fast food restoranları revaçta.

Sağlıksız seçimlerin başında gelen fast food kahvaltı seçimlerinden uzak durun. Gün boyu kalori de yaksanız kahvaltıda alınan bu yağlar kolay kolay yakılamaz. Yüksek tuz ve kalori içerirler. Mc’Donalds kahvaltı menüleri en kötü seçimlerdendir.

  1. 090 kalori, 56 gr yağ içerir ve doymuş yağ oranı fazladır. Yumurta, yağ, sosis ve börek gibi aperatifler de içerir. Lifli ve yumurtalı bir tost daha uygun bir seçim olacaktır. Lif içerir, tuz, kalori ve yağ oranı düşüktür. Burger King kahvaltı menüsü de kötü bir seçimdir.

700 kalori, 49 gr yağ, 18 gr doymuş yağ ve 1.510 mg sodyum yani tuz içerir. Yağlı sucuk köftesi, çift kaşarı, kızarmış yumurtası ile kolesterolü yükseltir. Yumurtalı ve peynirli bir tost ile protein alır gün boyu acıkmazsınız. Salsa sosu, yumurta ve kırmızı etten oluşan diğer burger türleri de fast food türlerindeki kötü seçimlerdendir.

Bunu kızarmış yumurta, jambon ve Amerikan peyniri ile iyileştirmek mümkün. Waffle, dürüm, kumpir, hamburger, sosisli gibi şeylerden uzaklaşın. Pastırma, pişmiş et, yumurta, kızartma gibi hazır ürünlerden özellikle kahvaltı öğününde kaçının.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir