Pazar, Ağustos 1
Home>>Faydalı Bilgiler>>İşten Zevk Almanın Ve Memnun Olmanın Yolları
Faydalı BilgilerRuh SağlığıSağlık Haberleri

İşten Zevk Almanın Ve Memnun Olmanın Yolları

İşten Zevk Almanın Ve Memnun Olmanın Yolları

İşinizi veya iş ortamınızı sevmiyorsanız işte size harika öneriler. İşinizden tatmin olmak için internet, iş arkadaşlarınız ve molalar da yetmiyorsa neler yapabilirsiniz?

Çalışma saatleri içinde kişisel etkinlikler yapılabilir. Ayrıca yalnız değilsiniz birçok kişi bu durumdan muzdarip. Fazla süre çalışanlar mesaiye kalanlar da şikayetçi oluyor. Fırsat buldukça internete girerek hediye ve alışveriş sitelerine girmek, sosyal medyayı takip etmek insanların alışkanlığı oldu. Kendinize işinizin herşeyden önce geldiğini hatırlatın.

Kişisel zevk ve hobilerinize zaman ayırmadan evvel önce işinizi halledin. Bittiğinde nefes almaya vaktiniz kalacaktır. Öğlen molasında fiziksel hareketlilik sağlayın. İşlerinizi dışarıda halledin, gezin dolaşın hava alın. Hatta ofise biraz daha erken gelmeye ve ortama alışmaya çalışın. Yapılacak işleri düzenleyin, not defteriniz yanınızda olsun. Önem sırasına göre işleri bitirip küçük molalarınızı verin.

Tweeter gibi seçenekler eğlenceli olabiliyor. Oyun oynamak da sosyal medyada revaçta. Aralarda birkaç dakikalığını kalkıp yürüyün, kaslarınızı açın ve dikkatinizi geri kazanın. Eşiniz veya arkaaşlarınızla telefonda konuşabilirsiniz. Konser ve benzeri planlarınızı telefonda yapın. Akşama motive olacağınız için iş de iyi gelecektir. Ofisinizin ve patronunuzun politikalarını bilin. Kurallara göre davranırsanız sorun yaşanmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir