Çarşamba, Şubat 24
Ev>>Aşk ve Sevgi>>İşte Erkeklerin Sevdiği Kadın Tipi
Aşk ve SevgiBilmeyen Kalmasın

İşte Erkeklerin Sevdiği Kadın Tipi

İşte Erkeklerin Sevdiği Kadın Tipi

Bir erkek en çok kendi yüz hatlarına benzeyen yüzlü kadınları seviyor ve hoşlanıyor..

Fransa’daki Montpellier Evrim Bilimleri Enstitüsü’ndeki bilim adamlarının  yaptığı araştırma, erkeklerin göz rengi ya da çenede gamze olup olmaması gibi  bazı özellikleri paylaştıkları kadınları daha fazla tercih ettiklerini gösterdi.
Bilim adamları 100 kadar katılımcıya bilgisayar ortamında bazı  değişiklikler yapılan fotoğraflar gösterdi ve çekici bulduklarını ayırmalarını  istedi. İncelemeden sonra erkeklerin çoğunun kendileriyle aynı saç ve göz  rengine, aynı incelikte dudaklara sahip kadınları çekici buldukları, hatta  çenesinde gamze olan erkeklerin, çenesinde gamze olan kadınları tercih ettikleri  görüldü.

En az bir çocuğu olan 155 çiftin katıldığı araştırmada da benzer sonuçlar  çıktı. PLOS One dergisinde yayımlanan araştırmaya imza atanlardan Jeanne  Bovet, sosyal ortamlarda karşılaşma ihtimalinin fazla olması nedeniyle kişilerin  kendi çevrelerinden eş bulduklarının, dolayısıyla sosyal olarak da benzer  kişilere yakınlık hissedildiğinin  daha önce kanıtlandığını belirtti.

Bovet, kadınların da yüzleri kendilerine benzeyen erkekleri çekici  bulabileceğini belirterek, daha önce yapılan araştırmaların erkeklerin fiziki  özelliklere kadınlardan daha fazla önem verdiğini, kadınların ise daha çok,  erkeklerin kişiliğine ve sosyal statüsüne dikkat ettiğini gösterdiğini ifade  etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir