Pazartesi, Ağustos 2
Home>>Güzellik - Bakım>>İnci Tozu Maskesi ile Cilt Bakımı
Güzellik - BakımMaskeler

İnci Tozu Maskesi ile Cilt Bakımı

İnci Tozu Maskesi ile Cilt Bakımı

Cilt, sadece bir deriden ibaret değildir ve bakımı oldukça önemlidir. Bakım konusunda bayanların oldukça fazla yanıldığı noktalar arasında kimyasal madde içeren kozmetik ürünlerin kullanımı oluyor. Cilt bakımı için etkili olacak olan inci tozu maskesi ile sizde bakımınızı en iyi şekilde tamamlayabilirsiniz.

 

Cildimizin dokusunda olduğu gibi mineral zeminli olarak organik bio aktif moleküller içermektedir. Aynı içerik inci tozunda da bulunmaktadır. Cildimiz için hayati bir önem taşıyan en önemli  yapı taşları ve proteinlerin de arasında yer alan yirmiden fazla amino asit ve bir düzineden fazla mineral içeren inci tozunun cildin metabolizmasını hızlandırıp, hücre yenileyici, sıkılaştırıcı, canlandırıcı ve kırışıklı önleme konusunda yardımcı etkileri ile cildin gençleşmesine büyük katkıda bulunduğu bilimsel olarak kanıtlanmış bir gerçektir.

Modern bio mühendislik teknikleri ile içeriğindeki doğal aktif maddeleri koruyup cilde nüfuz edecek kadar rafine edilmiş inci tozu cilde derinlemesine etki yaratır.

 

Bu inci tozu ham halde öğütülen inci tozundan meydana gelmiş, tamamı ile doğal bir malzemedir. En kaliteli istiridyelerden elde edilen, okyanus incilerinin, defalarca öğütüldükten sonra rafine edilip toz haline getirilmesi ile oluşmaktadır. Çok ince olan bu toz, gözeneklerin içerisine derinlemesine bir şekilde nüfuz ederek cilt tarafından kolaylıkla emilir. Maskeyi düzenli olarak kullanmanız cildin elastikiyetinin artmasına, kırışıkların büyük ölçüde önlenmesine, hücrelerde yenilenmeye ve cildinizin canlı bir görüntüye kavuşmasına yardımcı olur.

Kullanımı:

 

½ yumurta akı ile 2 çay kaçığı (5gr) inci tozunu bir bardağa aktarıp kaşık ile mayonez kıvamına gelene kadar karıştırıyoruz.

Çıkan karışımı göz çevresini açıkta bırakacak şekilde yüzümüze sürdükten sonra 15 dakika bekletiyoruz ve ılık su ile güzelce yıkıyoruz.

Cildi temizledikten sonra uygulayın.

Maske uygulamasının ardından makyaj yapmamak ve en az yirmi dakika beklemeniz daha faydalı olacaktır. Cildin yeteri kadar hava almasına izin vermelisiniz.

İyi sonuç almak için haftada en az bir, tercihinize bağlı iki defa uygulanması tavsiye olunur.

Maske uygulamasından sonra bakımınızı nemlendirici krem ile tamamlayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir