Pazar, Kasım 28
Home>>Faydalı Bilgiler>>İlkbahar – Yaz Ruj Modasında Yine Bordo Var
Faydalı BilgilerGüzellik - Bakım

İlkbahar – Yaz Ruj Modasında Yine Bordo Var

İlkbahar – Yaz Ruj Modasında Yine Bordo Var, Ruj modası nedir, 2021 ruj modası seçimi

Geçtiğimiz kış sezonuna damgasını vuran bordo, tüm cazibesiyle yaz aylarını da renklendirecek. Hanımlar, bordo rujun her tonunu rahatlıkla kullanın.. İlhamını modadan alan makyaj trendleri de her sezon farklılık gösteriyor. Soğuk kış günlerinin ardından ısınan havalar ile birlikte makyaj modası da canlanıyor. Peki, bu yıl makyajda neler trend? Make-Up Artist Hakan Kültür, 2013 ilkbahar-yaz makyajında öne çıkanları anlattı.

Bordo ruj ile çarpıcı bir görünüm

2013 ilkbahar/yaz makyaj modasının olmazsa olmazları arasında koyu tonda rujlar yer alıyor. Kırmızı rujlar, biraz daha koyulaşıp bordo ya da vişne çürüğü olarak karşımıza çıkıyor. Makyaj ile biraz daha sıcak bir görüntü elde etmek için ise bronz allıklar yılın vazgeçilmezleri oluyor.

Bakışlarda doğallık etkisi

2013 makyajında gözlerin daha doğal görünmesi için göz kapağına aydınlık tonlar uygulanıyor. Gözleri belirginleştirmek için ise kirpik diplerine kahverengi ve toprak rengi tonlarının hafifçe uygulanması tavsiye ediliyor.

BB kremler yeni sezonunda gözdesi

Bu sene az bir fondöten kullanımı ile elde edilen parlak ve ışıltılı ciltler ön planda… Kontörle belirginleştirilmiş yüz hatları, yüze ağırlık yapmayan transparan bb krem fondötenler ile kusursuz bir görünüm kazandırıyor. Sezonun en çarpıcı makyajı için ise cilt tipine uygun ışıltılı bir allık tercih ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir