Çarşamba, Haziran 23
Home>>Hastalıklar>>Bakım>>İbrahim Saraçoğlu’ndan Saç Uzatma Kürü Yöntemleri

İbrahim Saraçoğlu’ndan Saç Uzatma Kürü Nasıl Yapılır?

İbrahim Saraçoğlu bitkilerin insan sağlığı üzerindeki  etkisi üzerine  araştırmaları ile her zaman gündemde olan bu çalışmaları neticesinde herkesin taktirini kazanmış ve Cumhurbaşkanlığı baş danışmalığına kadar yükselmiş bir akademisyendir.

Sağlık, diyet ve güzellik konularında bitkisel bir çok tarifini denediğimiz ve çok başarılı sonuçlar aldığımız Prof. İbrahim Saraçoğlu, doğanın bir mucize olduğunu her fırsatta belirtiyor.

Saçın uzaması hayatımızda normal olarak  gördüğümüz bir durumdur. Ama şu unutulmamalıdır ki sağlıklı saçlar daha hızlı uzar daha parlak olur. Ortalama bir saç ayda 2.5cm uzar ve bu uzama çocuklarda daha  fazladır. Kış aylarına göre yazın daha fazla uzadığı da bilinmektedir. Pek hala hızlı saç uzatmak mümkün müEn kısa zamanda saç uzatmak için neler yapılmalı?

Bu konuda sagliklibilgim.com olarak bugün size hocamızın saç uzatma kürünün   tarifini ve yapılışını anlatmaya çalışalım.

Malzemeler

  • 1 avuç dolusu lavanta
  • 3 su bardağı su

Yapılışı

3 su bardağı suyu bir tencerede kaynatıyoruz. Kaynadıktan sonra altını kapatıp 1 avuç lavantayı suyun içine atıyoruz. Kapağını kapatıp 15 dakika dinlenmeye bırakıyoruz. Su ılıdıktan sonra saçımıza dipten ucuna kadar iyice yediriyoruz. 35 – 40 dakika saçımızda beklettikten sonra (bone kullanabilirsiniz) saçlarımızı ılık suyla yıkayalım. Bu kürü her hafta düzenli bir şekilde yaptığımızda saçlarımızın daha hızlı uzadığını ve daha sağlıklı olduğunu göreceksiniz.

İbrahim Saraçoğlu bu kürü uygularken hem saçlarımıza  olan etkisi hem de kansızlık başta olmak üzere bir çok hastalığa iyi gelen, mineral bakımından oldukça zengin keçiboynuzu pekmezini de günde 2 kere  sabah ve akşam olmak üzere birer kaşık  tüketilmesini öneriyor.

Sabırla uyguladığımızda 2 – 3 ay içinde kendinizin ve çevrenizdekilerin saçlarınızda olan değişimi fark edeceklerine eminiz. Sağlıklı ve bakımlı günler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir