Perşembe, Haziran 17
Home>>Beslenme>>Hızlı Zayıflamak İçin Yaşam Tarzı Değişikliği Nasıl Yapılır?
BeslenmeDiyetGebze Diyetisyen

Hızlı Zayıflamak İçin Yaşam Tarzı Değişikliği Nasıl Yapılır?

Zayıflamak  için, yaşam tarzına yönelik yapılması gereken davranış değişiklikleri.

Kilo almak istemiyorsanız, yüksek kalorili yani, çok yağlı ve tatlı, yenilmemesi gereken yiyecekleri, çok canınız istediğinde, ancak yarım porsiyon yiyiniz.

Süt, yoğurt gibi  ürünleri alınırken yarım yağlı olanlarını tercih ediniz.

Özel günlerde, kutlama günlerinde, ağır  ve kalorili yemek yenileceği için, o yemeğin öncesi ve sonrasında, sadece sebze, süt, yoğurt, salata gibi hafif şeyler yemelisiniz.

Süper Markette abur cubur bisküvi, cips gibi yiyeceklerin bulunduğu reyonlara hiç girmeyiniz.

Gün boyu atlamadan, ana ve ara öğünler 2,5-3 saat olacak şekilde önceden planlanmalı ve gün boyu düzenli yemelisiniz.

Zayıflamak  için, yaşam tarzına yönelik yapacağınız değişiklik; Kesinlikle ne yerseniz mutlaka çok yavaş yiyiniz. İyice çiğneyiniz. Bu alışkanlığı kazanmak için en kolay yöntem, küçük çatal ve kaşık kullanmaktır. Böylece küçük lokmalarla yavaş yemek yerseniz, küçük porsiyonla doyarsınız.

Üç  – dört kilometreden daha kısa mesafeler için, araç kullanmayın. Bu kısa mesafeleri yürüyünüz. Gece boyu TV karşısında hareketsiz uzanmayınız. Sık sık yerinizden kalkınız. Her gün düzenli olarak, en az bir saat  tempolu yürüyüş yapınız.

Zayıflamak  için, yaşam tarzına yönelik yapacağınız değişiklik ; Bulduğunuz her merdiveni bir spor aktivitesi gibi düşünün, ve yorulduğunuz kata kadar merdivenle çıkın. Sonra asansörle devam edin. İnerken yorulmazsınız hep merdivenden inin.

Başkalarından duyduğunuz veya medyadan gördüğünüz, çok hızlı  kilo verdiren şok diyet listelerinden uzak durun. Bunları uygularsanız sonrasında metabolizma çalışma hızınız bozulur ve verdiğinizden daha fazla kiloyu, daha hızlı geri alırsınız.

Bir beslenme uzmanına,  yaşınıza, sağlığınıza ve yaşam tarzınıza uygun, bir beslenme programı hazırlatın ve o beslenme programını yaşam tarzınız haline getirin.

Kliniğimizde kişiye özel uygulanabilir ve sürdürülebilir, beslenme ve diyet programları hazırlanmakta ve üyeler, kuruma gelerek veya online olarak bu programlardan yararlanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir