Pazar, Eylül 19
Home>>Faydalı Bilgiler>>Hint Yağı ile Kirpik Uzatma

Hint Yağı Kullanarak Kirpiklerinizi Uzatmanın Yolları

Gözlerimizi dış etkenlerden koruyan ve gözlerimizi güzel gösteren kirpiklerimiz, saçlarımız gibi kolayca yıpranabilir, kırılabilir ve dökülebilirler. Kirpiklerimizin zarar görmesinde en büyük etken kullandığımız kozmetik ürünler, yanlış makyaj temizleme losyonları ve makyajın zamanında temizlenmemesidir. En önemlisi kirpiklerimizin sağlıklı olmaması durumunda, gözlerimiz korumasız ve her türlü mikroba açık olacaktır.

Sağlıklı, uzun ve daha dolgun kirpiklere sahip olmak için Hint yağı kullanabiliriz. Hint yağını düzenli bir şekilde kullandığımızda kirpiklerimizin kopmasına, kırılmasına engel olacaktır. En önemli özelliği, uygulandığı bölgede çabuk emilmesi olan bu Hint yağını saçlarımıza, kaşlarımıza ve cildimize de rahatlıkla uygulayabiliriz.

Hint yağının hazırlanışı ve kirpiklere uygulanması;

  • 1 su bardağı kaynamış su,
  • 1 çay kaşığı Hint yağı
  • 12 gr kakao yağı ( 1 yemek kaşığından biraz daha az )

Hazırlanışı: Yukarıda belirtilen miktarlardaki malzemeleri cam bir kâsede karıştıralım ve cam kâsemizi, içerisinde sıcak su bulunan bir başta kabın içerisine yerleştirip krem kıvamına gelene kadar ısıtalım.

Uygulanışı:  Hazırladığımız karışımı soğuduktan sonra bir kulak temizleme çubuğu yardımıyla uygulayabiliriz. Kulak temizleme çubuğunu karışıma batırıp kirpik diplerimizden uçlarına doğru maskara sürer gibi sürmeliyiz. Bu tür karışımları gece uyumadan önce uygulamak daha etkili bir fayda sağlayacaktır. Gece uyguladığımız bu karışımı sabah önce ılık su ile sonra soğuk su ile baskı uygulamadan temizlemeliyiz. Yüzümüzü arındırdıktan sonra havlu yardımıyla nazikçe ve zarar vermeyecek şekilde kurulamalıyız. Bu işlemi 15 gün boyunca, gece uyumadan önce, gözlerimize kaçırmamaya dikkat ederek uygulamalıyız.

Kirpiklerimizi uzatmak ve dolgunlaştırmak için bakım yaptığımız bu evrede maskara kullanmamaya çalışmalıyız. Hint yağımız tükendiğinde bunun yerine badem yağı veya zeytinyağı ile bu işlemi sürdürebiliriz. Kirpiklerimizi gürleştirmek için ise Hint yağı ve badem yağını karıştırarak 15 gün boyunca aynı şekilde gece uykudan önce, kirpiklerimize dipten uca kulak temizleme çubuğu ile uygulayabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir