Pazartesi, Ağustos 2
Home>>Faydalı Bilgiler>>Her Cilde Uygun Güneş Kremleri Nelerdir?
Faydalı BilgilerGüzellik - Bakım

Her Cilde Uygun Güneş Kremleri Nelerdir?

Her Cilde Uygun Güneş Kremleri

Yaz aylarının yavaş yavaş ülkemizde boy göstermesi ile birlikte tatil hazırlıkları da başlıyor. Koca bir yılın yorgunluğunu üzerinden atmak isteyen milyonlarca kişi tatil hazırlığına başlar iken en çok ihtiyaçları olacak malzemelerden biri de güneş kremleridir. Sadece tatil bölgesinde değil sıcak havalarda cildinizin güzelliğini kaybetmemesi adına kullanmanız gereken bir krem olan güneş kremleri, güneş ışınlarından gelecek olan zararlardan cildinizi korumak için hazırlanmaktadır. Milyonlarca bayan ciltlerinde oluşan güneş lekelerinden rahatsızlık duyuyor iken sizde önlem alarak cildinizde bu şekilde sorunlar yaşamak istemiyorsanız aşağıda cilt tipinize uygun güneş kremleri hakkında bilgileri inceleyerek hızlı bir şekilde kreminizi kullanmaya başlamalısınız.

Cilt tipinize uygun güneş kremlerini aktarmadan önce oldukça fazla çeşitleri ile eczanelerde bulabileceğiniz güneş kremlerinin içerisinde bol miktarda vitamin ve mineral bazlı çinko asitlerin bulunduğunu, bu güneş kremlerini hiç tereddüt etmeden çocuklarınız için kullanmanız gerektiğini belirtmek istiyoruz. Güneş kreminizi seçer iken en az 30 faktör olmasına ise ekstra özen göstermelisiniz.

Hassas ve Kuru Cilt için Güneş Kremleri

Hassas ve kuru ciltlere sahip olan bayanların sadece güneş kremlerinde değil günlük hayatta kullanacakları ürünlere de çok dikkat etmesi gerekmektedir. Hassas ciltlere ve kuru cilt tipine sahipseniz cildinizde nemsizlik bir yana güneş ışınlarından gelen ultraviyole ışınları nedeni ile kızarıklıklar meydana gelmektedir.

Hassas ciltlere sahip olan bayanlar güneş kremleri seçerken özellikle C vitamini içermeyen ( yaz güneşlerininden gündüz daha çok korunmak için ) en az 30 faktör korumalı güneş kremlerini tercih etmeliler.

Yağlı Ciltler için Güneş Kremleri

Yağlı ciltlere sahip bayanlar sıcak yaz günlerinde oldukça zor zamanlar geçirecekler. Yağlanma ile birlikte meydana gelecek olan siyah nokta ve sivilceler gözeneklerin kapanarak nefes almamasını sağlayacak ve cildinizin nem oranını da düşürecektir. Yazın sürekli olarak bakım uygulamanız gereken yağlı cildinizin güneş ışınlarından korumak için en az 30 faktör güneş kremi tercih etmelisiniz.

Yazın güneş kremi yetersiz gelecek olan yağlı cilt bayanları özellikle her iki günde bir cilt maskesi ve peeling uygulaması yaparak ciltlerin gözeneklerinin açılmasını sağlamalıdır. Bununla birlikte her akşam düzenli olarak yüzünüz için nemlendirici krem kullanmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir