Cumartesi, Kasım 27
Home>>Hastalıklar>>Alerji Hastalığı>>Hangi Yiyecekler Alerjiklere Yasak

Hangi Yiyecekler Alerjiklere Yasak

Kozmetik ürünlerden hangilerine karşı alerjiniz var? Peki bu alerjiye sahip olanlar hangi besinlerden uzak durmalı?

Hisar Intercontinental Hospital Dermatoloji Uzmanı Dr. Funda Ataman ile kozmetik alerjisinin nedenlerini ve kozmetik alerjisi olanların kaçınmaları gereken besinleri konuştuk…
Kozmetiklerin içerdikleri koku, koruyucu ve kıvam sağlayıcı maddelere bağlı alerjiye neden olabileceklerini belirten Uzm. Dr. Ataman; ‘Kozmetik alerjisinden şüphe edildiğinde deri alerji testleri ile tam tanıya gidilmesi gerekir. En sık  kozmetik alerji nedeni koku karışımıdır. Koku karışımları parfümlerde, banyo ürünlerinde, ev temizlik ürünlerinde ve deodorantlarda bulunur. Koku karışımı alerjisi olanların çoğu Peru balzamına duyarlıdır. Bu kişiler ‘fragrance free’ ibaresini taşıyan kozmetikleri kullanmalıdır.’ açıklamasında bulundu.

Koku Karışımı Alerjiniz Varsa Bu Besinlerden Uzak Durun!
Koku karışımı alerjisi olan kişilerde dudak, ağız ve tüm deride kaşıntılı kızarık yaralar varsa bazı gıdalardan kaçınması gerekir. Bunlar;
* Baharatlar,
•Tarçın,
• Vanilya,
• Sitrik asit içeren limon, portakal gibi meyveler,
• Domates,
• Çikolata,
• Soslar,
• Şarap ve likörler,
• Gazlı içecekler,
• Kola,
• Sakızlar,
• Dondurma gibi gıdalar kozmetik ürünlerdeki alerji yapan maddeleri içerdiği için tüketildiğinde alerjinin yaygınlaşmasına neden olur. Kozmetik alerjiniz olduğunu bilmiyorsanız ve bu gıdaları tükettikten sonra alerjik belirtiler görülüyorsa en kısa zamanda bir dermatoloğa başvurmanızda fayda var. Yulaf Özlü Şampuan İle Harika Saçlar

Akşamdan kalma kötü kokular saçınıza sindiyse yeni bir kurtarıcınız var. Yulaf özlü şampuanla saçınızı yıkayın ve harika görünün..

Zor anlarda kurtarıcınız  “Klorane Yulaf Özlü Kuru Şampuan”
Sabah uyandığınızda bir akşam evvelden sigara kokan saçlarınızı yıkayacak vaktiniz yoksa, ya da 1 gün evvel yıkadığınız saçlarınız akşam dışarı çıkarken yeteri kadar havalı görünmüyorsa Klorane Yulaf Özlü Kuru Şampuan’dan yardım alabilirsiniz.
Saçlarınızı ıslatmadan temizlemek, Klorane Yulaf Özlü Şampuan ile artık mümkün.
Saçların yıkanamadığı veya duş alınamayan durumlarda saça şekil vermek için koruyucu Klorane’ın yulaf özlü formülüyle saçı yağlı ve  kirli görünümden çıkartarak, hacim de  kazandırabilirsiniz.

Klorane Kuru Şampuan saçlarınızı suya gerek olmadan temizlemek için, üstün yağ emme özelliğine sahip.
Klorane yulaf sütü içeren susuz temizlik şampuanı saç derisi üzerinde su kullanmadan temizlik sağlar. Saç derisi üzerindeki fazla sebumu emerek temizler ve saça hacim verir. Her saç tipinde uygun Klorane Kuru Şampuanın kullanımı kolay ve pratiktir. Özellikle saçını sürekli yıkayamayan yoğun insanlar ve yatakta yatan hastalar için harika bir çözüm.

Sadece saçınıza hacim vermek için de Klorane Kuru Şampuanı kullanabilirsiniz.
Klorane Kuru Şampuan spreyi kullanmadan önce iyice çalkalayın. Saça 15 cm mesafeden uygulayın ve homojen bir şekilde tarayarak dağıtın.  Sadece saçınıza hacim vermek için de Klorane Kuru Şampuanı kullanabilirsiniz. Kuru şampuanın saç tarafından emilmesi çok kısa sürüyor ve saçlarınız anında eski ışıltısına kavuşuyor. Bu süre geçtikten sonra saçları tarayarak başka şekillendirici istiyorsanız kullanabilirsiniz. İster saçın tümüne sıkın, isterseniz de sadece kahkül gibi belirli bir bölümüne uygulama yapın, dikkat edilmesi gereken nokta saç tarafından iyice emilmesini sağlamak.

Pierre Fabre Dermo Kozmetik Klorane Laboratuvarları, Güneybatı Fransa’da özellikle seçilen olgun, el değmemiş ve bozulmamış yulaf tanelerini yaz boyunca hasat eder ve ardından minimum nem seviyesine izin verecek şekilde kurutur. El değmemiş ve bozulmamış taneler ekstraksiyon için saklanır ve yulaf sütü özlü şampuanların etken maddesi olarak kullanılır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir