Pazar, Kasım 28
Home>>Faydalı Bilgiler>>Hamilelikte İçmeniz Gereken 5 Sağlıklı ve Taze İçecek
Faydalı BilgilerGebelik - Hamilelik

Hamilelikte İçmeniz Gereken 5 Sağlıklı ve Taze İçecek

Hamilelikte İçmeniz Gereken 5 Sağlıklı ve Taze İçecek

Hamilelik ya da annelik, bir kadının hayatında cennet hissi olarak en iyi şekilde sınıflandırılmıştır, ancak bütün hamilelik, onunla birlikte yaşamında bir çok zorluk ve kritik evreyi beraberinde getirmektedir. Bir ucunda, vücudunuza giren çeşitli yeni ve beklenen hormonal değişiklikler ile mücadele etmek için gerekli olabilirken diğer ucunda şişkinlik, sabah bulantısı, bulantı, iştahsızlık, baş dönmesi ve çok sayıda semptomlarla yüzleşmeniz gerekebilir. Bununla birlikte, tüm bu hormonal değişikliklerin yanı sıra, bebeklerinizin sağlığı için diyetinize daha fazla dikkat etmeniz gerektiği anlamına gelmektedir.

Burada hem sebze hem de meyve suyu oldukça üstün bir seçenek sunuyor.Şimdi, özelliklerini çok iyi anlamanız gerekiyor. Bu makalede, inanılmaz faydaları hakkında size rehberlik eden tüm sebzelerin ve meyve sularının tarifi açıklanmaktadır.

Pancar Özüyle Hazırlanan İçecek

Pancar, hamilelik sırasında alım için oldukça uygun çeşitli yararlı maddeler ile takviye edilmiş bir anne için en yararlı vejetaryen gıdalardan biridir. Bu türden bir bileşen, anemiyi önleme konusunda yardımcı olan ve aynı zamanda sindirim sisteminizi büyük ölçüde iyileştiren liflere sahiptir. Sadece bu değil, aynı zamanda annenin rahmindeki bebeğin gelişimini hızlandıran çok miktarda folik asit ile zenginleştirilmiştir.

Pancarda yer alan bir diğer en önemli besin maddesi de, Kalsiyum ve Silika olup, daha güçlü bir dişe ve kemiğe sahip olmanın yanı sıra, Osteoporoz’un yaklaşmakta olan herhangi bir sorununu korumaya yardımcı olur. Günlük alımları, vücudunuzdaki tüm zararlı toksinleri ortadan kaldırmanın yanı sıra, dayanıklılığınızı yükseltmek ve bağışıklık sisteminizi güçlendirmek için oldukça faydalıdır.

Taze Salatalıktan Yapılan İçecek

Bu, her hamile kadının kendi diyetine katması gereken olağanüstü bir sebze suyudur. Daha uygun bir şekilde, içinde bol miktarda su bulunur, bu da annenin gün boyu nemlenmesini sağlar, böylece idrarın kolay geçmesine izin verir.

İlgili: En Yüksek Su Miktarına Sahip 10 Meyve

Bunun yanı sıra, hipertansiyonun yanı sıra kolesterol seviyelerini de düşüren muazzam minerallerle desteklenmiştir. Bununla birlikte, salatalık, genellikle hamile bir bayanda görülebilecek olan, şiddetli kabızlık sorunlarını engelleme eğiliminde olan çok miktarda lif ile zenginleştirilmiştir. Ayrıca vücudunuzda salatalık suyunun düşük kalorili olması nedeniyle ideal vücut ağırlığınızı korumaya yardımcı olur.

Taze Limon Ekstresi İçeceği

Bu meyveli madde, hamilelik sırasında vücudunuz için oldukça faydalı olan çeşitli hayati besinlerin bir deposu olarak bilinir. Bu besinlerin bazıları proteinler, vitaminler, karbonhidratlar ve daha fazlasını içerir. Rutin tüketimi, bağışıklık sisteminizi grip, soğuk algınlığı, öksürük ve diğer pek çok hamilelik sırasında ortaya çıkan tüm sağlık sorunlarıyla başa çıkmaya yetecek kadar güçlü hale getirmede uzun bir yol kat eder. Ayrıca, taze limon ekstresinin tüketimi de, sabah bulantısı, mide bulantısı gibi çeşitli ciddi rahatsızlıkların giderilmesinde önemli ölçüde yardımcı olmaktadır.

Havuç Ekstresi İçeceği

Taze Havuç ekstresi veya içecek tüketimi, hamile bir bayan için tavsiye edilen Magnezyum, Kalsiyum, Beta Karoten ve Demir içeren zengin A vitamini, E vitamini, B vitamini içerir. Düzenli alımı karaciğeri temizlemede fayda sağlar ve bu sayede sindirim rahatsızlıklarının giderilmesinde önemli ölçüde yardımcı olur.

Sadece bu değil, aynı zamanda hamile bir kadının bağışıklık sistemini ve yeni doğan bebeğini kan şekeri seviyesini ve hamile bayanın yüksek kan basıncını dengeleyebilir.

Taze Portakal Suyu

portakal suyunun hamile bir bayan için gerçekten yararlı olan birçok önemli bileşen içerdiği bilinmektedir. Bu aromalı meyve, bağışıklık sisteminizi kuvvetlendirmekle birlikte, soğuk havalarda oluşan sağlık sorunlarını gideren inanılmaz bir C vitamini kaynağıdır.

Bunun yanı sıra vücudunuzda ideal miktarda sıvı tutma eğilimi gösteren güçlü bir Potasyum ve Sodyum kaynağıdır. Sadece bu değil, aynı zamanda hamile bir bayan için mükemmel bir şekilde yararlı olan ve yeni doğmuş bir bebeğin vücudundaki dokuların, plasentaların ve kırmızı kan hücrelerinin gelişimine ve büyümesine yardımcı olan folik asit bakımından da zengindir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir