Pazar, Ağustos 1
Home>>Faydalı Bilgiler>>Güzellik Ürünlerinin Zararları Hakkındaki Gerçekler
Faydalı BilgilerGüzellik - Bakım

Güzellik Ürünlerinin Zararları Hakkındaki Gerçekler

Güzellik Ürünlerinin Zararları Hakkındaki Gerçekler

Takma kirpik. Reçetesiz takma kirpikler ve kirpik uzatıcı ürünler zararlı olabilir. Yapıştırıcı madde göz kapağını tahriş edebilir.

Alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Kalıcı kirpiklerinizde kalın ve şişmiş bir görüntü oluşabilir. Ciddi yaralanmaların yanında mikrop kapma ve körlük bile gelişebilir.

Kalıcı kirpik boyası da reçetesiz kullanılmamalıdır.
Hidrokinon. Yine ciltte tahrişe sebebi bir güzellik ürünü. Cilt rengini açan bu ürünler dermatolog tarafından önerilmezse kullanılamaz.

Yaşlılığa bağlı cilt lekeleri melanomların tedavisinde cilt rengi açıcı olarak kullanılır. Aşırı renk değişimine yol açabilir. Kansere yol açan kimyasallar içerir.

Lazerli cilt yenileme. Lazerle cildin üst tabakası kaldırılır cilt soyulur. Uzun süreli cilt rengini ve lekeleri açar ve renk değiştirebilir. Dermatolog önerisi üzerine yapılır. Ağrı ve yara izi yapar.

Bronzlaşma. Güvenilir bir solaryum merkezi seçilmelidir. Sık kullanıldığında cilt kanserine neden olur. Kahverengi cilt lekeleri ve kırışıklığa neden olur. UVA ışınlarına maruz kalmak erken yaşlanma sebebidir.

Güneşsiz bronzlaştırıcı ürünler. Bu losyonlar cilt yüzeyinde amino asitler ile reaksiyona girerek renk katkı maddesi aşılar. Bu bronzlaştırıcı spreyler göze ve ağza temas ettirilmez. Cildi korumadığı gibi zarar verebilir.

Tırnak ürünleri. Manikür ürünleri formaldehit, ftalat, aseton veya toluen de dahil olmak üzere kimyasalları içerir. Cilt, göz, burun ve solunum yollarını tahriş eder. Manikür ve pedikür bakteri ve mantar bulaştırabilir. Steril ürünler ve ortam önemlidir.

Riskleri en aza indirmek için temiz bir bakım ortamına ve ürünlere önem vermek gereklidir. Tırnak ürünlerinin yeni ve temiz olması, ağda ve bıçaklı ürünlerin yeni ve kişiye özel olması önemlidir. Makyaj malzemelerinde bakteriler oluşur. Bu nedenle zamanı gelen ürünleri çöpe atın.

Fondöten 1 yıl,
Allık ve far gibi toz ürünler 2 yıl,
Ruj 1 yıl,
Maskara 3-4 ay boyunca yeni ve sağlıklı kalır.

Gözde enfeksiyon oluşursa bu malzemeleri derhal atın. Güçlü bir güneş koruyucu krem kullanın. UVA ve UVB ışınlarından koruyan minimum 30 SPF faktörlü bir güneş kremi seçin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir