Abone Olarak Yeni Yazılarımızı İlk Siz Görebilirsiniz.
Ev>>Hastalıklar>>Göz Hastalıkları>>Güzellik İçin Maden Suyu İçin
Göz HastalıklarıHastalıklarTedaviler

Güzellik İçin Maden Suyu İçin

Güzellik İçin Maden Suyu İçin

Maden suyunun içeriğinde bulunan zengin mineralleri; içerek ya da olduğu gibi cilde uygulayarak daha sağlıklı bir görünüme kavuşmanız mümkün..

Spor yaparken kaybedilen sıvıyı yerine koymaktan osteoporoz hastalığının tedavisine kadar vücudun ihtiyaç duyduğu pek çok konuda yararlar sağlayan maden suyu; güzellik için de çok faydalı. Mineral bakımından zengin olan maden suyunu birçok pahalı kozmetik ürününe alternatif olarak kullanmak mümkün. Dünyanın önde gelen kozmetik üreticileri de mineral açıdan zengin olan maden sularını, ürünlerinin içeriğinde kullanıyor.

İKSİR GİBİ
Maden suyu, hem cilde sürüldüğünde, hem de içildiğinde; ciltteki pürüzleri yok edip yorgun ve solgun görünümü ortadan kaldırıyor. Üstelik cildi yenileyerek yaşlanmayı geciktiriyor. Vücut sağlığını ve cilt güzelliğini korumak için her gün en az iki şişe maden suyu içmek gerekiyor. Bu sayede selülit oluşumu da engellenebiliyor. Sağlıklı ve güzel bir cilt için şunları uygalayabilirsiniz:
Serinletici, ferahlatıcı ve canlandırıcı etkisi bulunan maden suyu ile yüzünüzü; sabah ve akşam olmak üzere günde iki kere yıkayın. Sonra kendi halinde kurumaya bırakın. Cildinizdeki değişimi kısa sürede göreceksiniz.
Cilt fizyolojisini destekleyerek, cildin gergin ve pürüzsüz olmasını sağlayan maden suyunu makyaj temizliğinden sonra yüzünüze uygulayın. Bu; hem ölü hücrelerin yenilenmesini sağlar, hem de cildin yenilenip sağlıklı hale gelmesine yardımcı olur.
Maden suyu her gün sabah, öğle ve akşam yemeklerinden 30 dakika kadar önce tüketildiğinde; hem açlığı bastırıp doygunluk hissi verir, hem de metabolizmanın daha hızlı çalışmasına yardımcı olur. Böylece vücudunuzun forma girmesini de destekler.
Küçük kan damarlarını ve cilt kan dolaşımını uyaran maden suyu; cildin pörsümesini önler. Bu nedenle düzenli olarak maden suyu tüketmenizde fayda var.

BAHAR YORGUNLUĞUNA karşı da İYİ GELİYOR
Mevsim geçişlerinde doğanın renk değiştirmesiyle birlikte insanlarda ‘bahar yorgunluğu’ denen yorgunluk hali ortaya çıkar. Günde en az iki şişe maden suyu içmek, bahar aylarında yoğun bir şekilde hissedilen bu yorgunluk ve halsizliği üzerinizden atmanıza yardımcı olur. Sabahları çay veya kahve yerine maden suyunu tercih ederseniz; hem güne zinde ve enerjik bir başlangıç yapmış, hem de gerekli mineralleri vücudunuza almış olursunuz.

YAĞLI CİLT SORUNUNA KESİN ÇÖZÜM
İnsan sağlığı için faydaları saymakla bitmeyen maden suyu; yağlı cilt sorunlarını da çözüyor ve ışıltılı bir cilde sahip olmanızı sağlıyor. Bunun için önce cildinizi temizleyip bol su ile durulayın. Bu işlemin ardından doğal maden suyunu bir pamuk yardımıyla tonik olarak kullanın.

SABAH-AKŞAM UYGULAMALISINIZ
Sabah-akşam yüzünüze uygulayacağınız maden suyuyla cildinizdeki yağlanmayı dengeleyebilirsiniz. Dilerseniz maden suyu ile cildinizi de yıkayabilirsiniz. Böylece çok daha duru, sağlıklı bir cilde sahip olacaksınız. Cildinizi maden suyu ile temizledikten sonra yağsız bir nemlendirici kullanmayı unutmayın. Maden suyunu farklı cilt maskeleri yapmakta da kullanabilirsiniz.

ZİNDE KALMAK İÇİN GÜNDE EN AZ 2 ŞİŞE TÜKETİN
Maden suyu, içeriğindeki zengin mineral değerleriyle; vücudunuzun zinde ve dinç kalmasına yardımcı olur. Hücreler; sağlıklı kalmak ve fonksiyonlarını yerine getirmek için minerallere ihtiyaç duyar. Vücut; kan oluşumu, sağlıklı sinir fonksiyonları ve diğer birçok faaliyet için mineralleri kullanmaktadır. Unutmayın ki; vitaminler gibi mineraller de, vücudun enerji üretme, büyüme ve iyileşme gibi fonksiyonları sağlamasına yardımcı olur. Çünkü tüm enzim aktiviteleri, minerallere ihtiyaç duyar. Yani vitamin ve diğer besinlerin vücuda yararlı olabilmesi için mineral almak gerekir. Maden suyu da vücudun bu ihtiyacını karşılamaya yardımcı olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir