Pazartesi, Ağustos 2
Home>>Güzellik - Bakım>>Güzellik İçin Çilekli Cilt Maskeleri Nelerdir?
Güzellik - BakımMaskeler

Güzellik İçin Çilekli Cilt Maskeleri Nelerdir?

Güzellik İçin Çilekli Cilt Maskeleri

Her kadın için geçerli olan güzellik ve bakım genç görünmek adına her zaman ihtiyaç duyulanlar listesinin başında gelir. Çilek bildiğimiz üzere çok lezzetli egzotik bir meyvedir fakat bunun yanı sıra maskeleri de lezzeti kadar etkili olduğundan cilde büyük faydaları vardır. Çilek maskeleri içeriğinde barındırdığı antioksidan sayesinde ciltte yenileme ve canlılık katma gibi faydalar sağlar. Çilek ara öğün olarak tüketildiğinde vitamin eksikliklerini tamamlar ayrıca güzellik maskesi olarak kullanıldığında da her zaman güzel görünmenizi sağlar.

Çilekli Güzellik Maskeleri:

  • İlk çilek maskesi için 5 adet çileğe ve bir buz kabına ihtiyacımız var. Çilekleri ezerek sularını çıkarıyoruz. Çıkardığımız çilek suyunu buz kalıbının içerisine koyuyoruz. Hazırladığımız çilek kalıpları işlemi tamamlandıktan sonra sabahları kalktığımızda ve gece uyumadan önce çilekli buzumuzu yüzümüzde gezdiriyoruz ve bu sayede ciltte oluşan lekelerden kurtulup canlı bir cilde kavuşuyoruz.
  • Sırada ikinci çilek maskemiz var. İlk olarak 7-8 adet kadar çileği bir kap içerisine alıyoruz ve üzerine çilekleri kapatacak kadar sirke ilave ediyoruz. 5-10 dakika civarında beklemeye alıyoruz. Süre bitiminde çilekleri sirkeli su içerisinden çıkararak bol su ile güzelce yıkıyoruz. Akabinde 1 çorba kaşığı süt, pirinç unu, 1 tatlı kaşığı bal ve kremayı karıştırarak ezmiş olduğumuz çilekleri de ilave edip krem kıvamına gelene kadar karıştırıyoruz. Hazır hale gelen maskemizi yüzümüze sürerek uygulamayı gerçekleştiriyoruz. 20-25 dakika kadar bir süre bekletiyoruz yüzümüzde ve ardından yıkıyoruz. Uyguladığımız bu maske ciltte barınan ölü derileri atıp hücrelerin tekrardan canlanmasını sağlayacak.
  • Sıradaki maske uygulamamız sütlü ve çilekli maske. 5-6 adet çileği ezdikten sonra üzerine 1 çorba kaşığı süt ve mısır ekliyoruz. Sonrasında malzemeleri karıştırıyoruz. Önceki maske tariflerinde olduğu gibi 20-25 dakika kadar bir süre bekletiyoruz cildimizin üzerinde ve süre bitiminde yıkıyoruz. Bu uygulama sayesinde genişlemiş olan gözenekleri sıkı bir hale getirip 5 yaş birden gençleşmiş oluyoruz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir