Pazartesi, Ağustos 2
Home>>Faydalı Bilgiler>>Güzel Bir Cilde Sahip Olmanın Püf Noktaları
Faydalı BilgilerGüzellik - Bakım

Güzel Bir Cilde Sahip Olmanın Püf Noktaları

Güzel Bir Cilde Sahip Olmanın Püf Noktaları

Toplumumuzda genel bir algı olarak güzelleşmenin yolu estetikten geçtiği gerçeğine dayanır. Fakat durum böyle değildir, estetik yaptırmadan da güzelleşmek mümkündür. Önemli olan tek nokta vardır buda püf noktaları kaçırmamak. Sadece biraz bakım yapıp alışkanlıklarınızı değiştirerek sizlerde televizyonlarda gördüğünüz mankenler gibi güzel ve göz alıcı bir hal alabilirsiniz.

Günlük alışkanlıkların cilt sağlığı için önemli olduğunu sadece biz değil tüm güzellik uzmanları ve doktorlarda belirtmekte. Bu bağlamda kendiniz cildinize ve sağlığınıza iyi gelecek işlemleri yaptığınızda olabilecek tüm estetik ameliyatlardan, diyet ve güzellik uygulamalarından kat kat daha güzel bir görünüme kavuşabilir, bunun içinde binlerce lira ödemek zorunda kalmayabilirsiniz.

İşte ihtiyacınız olan güzel bir cilde sahip olmak için gerekli olan püf noktaları

Cildinize Kese Yapmak

Banyo ya da duş alırken cildinize kese yapmayı muhakkak alışkanlık haline getirin. Kese yapılan cilt her zaman canlı olur ve bu esnada kan dolaşımı hızlanır. Tek bir ayrıntıya dikkat etmeniz gerekiyor kese yaparken buda kese yaparken her daim aşağıdan yukarıya doğru uygulamalısınız hareketleri. Banyoda kese yaptıktan sonra cildinizi muhakkak nemlendirmelisiniz bu ayrıntı atlamamanız gerekiyor.

Makyaj Temizliği Muhakkak Yapılmalı

Şartlar ya da durumunuz ne olursa olsun kesinlikle ama kesinlikle makyajlı bir cilt ile yatmamanız gerekiyor.  Çok zor durumda bile olsanız en azından makyaj temizleme mendilleri ile uzandığınız yerden temizliğini muhakkak yapın. Aksi halde bu şekilde uyumanız cildin hava almasını engeller ve yıpranmaya yol açar.

Muz ile Güzel Bir Cilde Sahip Olun

Muz uygulaması cildinizde mükemmel sonuçlar almanızı sağlar. Muz yediğiniz zaman yarısını ayırarak bir çatal yardımı ile ezin ve cildinize yedirerek uygulayın. 10 dakika kadar sonra yıkayın ve cildinizin yumuşacık bir hal aldığını göreceksiniz.

Yüz Arındırma İşlemi

1 adet şeftaliyi püre haline gelecek şekilde hazırlıyoruz. İçerisine krema ekliyoruz ve karışımımız ortaya çıkıyor. Çıkmış olan karışımı cildimize güzelce yediriyoruz. Eklediğimiz malzemeyi eşit miktarda koyduğumuza emin olalım. Karışım 10 dakika kadar cildimizde durduktan sonra durulayın. Haftada bir kez uygulamanız yeterlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir