Pazartesi, Ağustos 2
Home>>Ruh Sağlığı>>Gün Boyunca Daha İyi Hissetmenin Yolları
Ruh SağlığıSağlık Haberleri

Gün Boyunca Daha İyi Hissetmenin Yolları

Gün Boyunca Daha İyi Hissetmenin Yolları

Wisconsin Üniversitesi bütünleştirici tıp programı yöneticisi David Rakel bunun yollarını anlatıyor. Beden ve zihin zirve yapsın, negatiflikler üzerimizden gitsin, harika bir gün geçirelim.

Gündüz mutlaka güneş ışığından yararlanın. Bu ışık mutluluk ve enerji verir. Açık havada en az 10 dakika güneşlenin. Beyin kimyasalı serotonini uyarır. Açık havada egzersiz ise depresyonu ve sıkıntıları önler.

İyi bir gece uykusu alın. Yatış kalkış zamanlarınız aynı olsun. Geç yatmayın, deliksiz bir uyku için elinizden geleni yapın. Melatonin hormonu salgılanır ve enerji verir. Uykusuz bir gecenin ardındaki gün berbat ve verimsiz geçer.

İyi hissettiren besinlerle beslenin. Beden ve zihin gücü için odaklanma ve güçlü hissetme için tüm renkli ve doğal gıdaları yiyin. İşlenmiş ve hazır ürünlerden kaçın. Kepekli tam tahıllar, meyve, sebze ağırlıklı beslenin. Brokoli, turp, karnabahar, lahana, ıspanak, havuç yiyin. Bağışıklığı güçlendirir, detoks etkisi yaratır, iyi hissettiren hormon ve kimyasalları harekete geçirir.

Şu ana odaklanın. Geçmişi kötü yaşananları geride bırakın ve unutun. Şimdiki işe odaklanıp en iyisini yapmaya çalışın. Esnek olun, pişmanlık, korku ve endişelerden arının. Çevrenize karşı farkındalığınızı koruyun.

Pozitif kalmaya çalışın. Kötü olaylara tanıksanız dahi olumlu yönden bakın ve oradan sıyrılın. Depresyonu önler, özgürlük, güç ve daimilik verir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir