Abone Olarak Yeni Yazılarımızı İlk Siz Görebilirsiniz.
Ev>>Hastalıklar>>Ağız ve Diş Sağlığı>>Gülüş Tasarımı İle Gençleşmek de Mümkün
Ağız ve Diş SağlığıGüzellik - Bakım

Gülüş Tasarımı İle Gençleşmek de Mümkün

Gülüş Tasarımı İle Gençleşmek de Mümkün

Ağız ve diş estetiğinde son moda gülüş tasarımı.. Bu estetikle daha genç görünülebilir. Hanımların ilgisini çekecek ayrıntılar..

Euroderm Özel Poliklinik Diş Hekimi Çağdaş Kocaman gülüş tasarımı hakkında merak edilen soruları cevapladı.
Gülüş tasarımı nedir? Gülüş tasarımı ile kişiler istedikleri gibi bir gülüş ifadesine kavuşabiliyor mu?
Gülüş tasarımı aynaya baktığımızda ve güldüğümüzde kendimizi nasıl görmek istediğimizdir. Burada dişler, dudak yapısı,  burun ve yanaklar bir bütün olarak değerlendirilmelidir. Çok güzel dişlere sahip olabilirsiniz. Fakat dudaklar bunu tamamlamıyorsa istediğiniz sonucu alamazsınız. Biz sadece diş tasarımı değil gülüş tasarımı yapıyoruz.

Gülüş tasarımı uygulamasında kadın ve erkekler arasında fark var mıdır?                                                   
Kadın ve erkek arasında tabi ki farklar olur. Dişler kadınlarda yüz ovali ile uyumluluk göstermelidir. Kadınlarda daha yuvarlak oval hatlı dişler oluşurken erkekler de daha kare, dikdörtgen formlu dişler kullanılmalıdır.

Gülüş tasarımında dişlere ne gibi işlemler yapılıyor? Diş etleri ile ilgili bir çalışma da oluyor mu?
Gülüş tasarımı uygulamasında dişler, dişetleri,  dudak ve yanak gibi dokularda çalışmalar yapılır. Öncelikli olarak dişinizin ne kadar görünmesini istiyorsanız konuşma ve gülüş olarak bu konu değerlendirilir gerekirse diş eti yukarıya alınır dudaklar çok inceyse cilt dolgularıyla tekrar restore edilir. Botox ile dudak üstü ince çizgileri ve kasları düzenlenir. Daha sonra dişler renk , biçim ve form olarak tekrar tasarlanır.

Bazen sadece porselen dolgularla bu işlemler yapılırken bazen de Zirkonyum , Lamina gibi Protetik uygulamalar ile estetik sağlanır.

Her isteyen kişi gülüş tasarımı yaptırabilir mi, yoksa bunun için belirli kriterler var mı?
Her isteyen kişi gülüş tasarımı yaptırabilir ve her yaşta yapılabilir. İmplant uygulamaları ile total dişsizlik vakalarında bile çok hoş gülümsemeler yaratılabilir.

Herkes istediği biçimde bir gülüşe sahip olabiliyor mu? Yoksa kişinin yaşı,  yüz yapısı ve ağız yapısı gibi etkenler sonucu değiştiriyor mu?
Tabi ki herkesin bir iskelet yapısı ve ağız yapısı vardır. Mucize değişikler  yaratmıyoruz. Şunun sözünü veriyoruz. Şu andaki gülüşünüzden daha hoş bir gülümseme elde edebiliriz diyoruz.

Julia Roberts veya başka bir ünlünün gülüşüne sahip olmak istiyorum diye gelenler oluyor mu?
Şu kişiye benzesin dişlerim diye gelenler oluyor  tabiî ki yada 20 yaşındaki resmi ile gelip benim dişlerimi eskisi gibi yapalım diyen hastalarımız oluyor. Onlara neyi ne kadar yapabileceğimizi anlatıyor ve mantıklı bir ortak çizgi belirliyoruz.

Estetik uygulamalar hangi konuda olursa olsun en çok aranan özellik doğal bir sonuç alabilmek. Bu mümkün mü? Gülüş tasarımı yaptıranlar bu konuda mutlu oluyorlar mı?
Doğallık bizim en çok önem verdiğimiz şey insanlar size baktığında dişlerini ne güzel yaptırmışsın diyor ise burada problem vardır.
Biz insanlara size baktığında ne kadar güzel gülümsüyorsun sende bir değişiklik var demelerini sağlıyoruz  ve gülüşü bir bütün olarak değerlendiriyoruz. Hastalarımızı da bu konuda bilinçlendiriyoruz.

Güzel bir gülüşe kavuşmak için ortalama kaç seans size gelmek gerekir?
Güzel bir gülüşe kavuşmak için ortalama 7-8 seanslık bir periot öngörüyoruz. Tabiî ki tedavi planlaması başlangıçta yapılıyor. Zaman olarak 3.hafta ile 6.hafta arasında genellikle tedavi tamamlanıyor  ve  6.ayda bir mutlaka tedavi kontrolü sağlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir