Çarşamba, Haziran 23
Home>>Beslenme>>Grip İçin Bitkisel Çözümler

Gripten Kurtulmanın Yolları Nelerdir?

Grip, birçok hastalık gibi ateşli hastalık olarak bilinir. Gerçekten önlem alınmadığı takdir de ciddi problemlere yol açabilir. Gripten kurtulmak için doktora başvurabileceğimiz gibi evimizde kendimizde şifalı bitkiler dediğimiz bitkilerimiz ile bu hastalıktan kurtulabiliriz. Özellikle çocuklar ve yaşlılar için ciddi hastalık olarak tanımlanan Grip, kış aylarında bir çoğumuzun korkulu rüyasıdır.

Bu yazımda sizlere Gripten doğal yöntemlerle yani bitkisel ilaçlarla kurtulmanın yöntemlerini anlatacağım.

İşte bunlardan en çok kullanılanları;

Soğuk algınlığı, grip, enfeksiyon ve kansere dair her hastalığa çok iyi gelen bitkilerimiz arasındadır.

Ekinezya, en şifalı bitkilerimizden olup, kuru toprakta ve ovalarda yetişir. Bu bitkinin iyileştirici özelliğini Kızılderililer öne sürmüştür. Onlar bu bitkinin kökünü ve yapraklarını birçok hastalıkta tedavi şeklinde (zehirli böcek ve yılan sokmasında, kabakulak, çiçek hastalığı ve kızamık v.b hastalıklarda uygulanıyor.

Faydalı Bilgiler

ZENCEFİL

Nemli ve sulak iklimlerde yetişen bitkimizdir. Kokusu oldukça kuvvetlidir. Soğuk algınlığına, balgam söktürmeye, bulantıyı ve kusmayı önler. Damar tıkanıklığına ve kan damarlarını genişleterek romatizma hastalıklarına da yardımcı olur.

ZENCEFİL VE BAL TEDAVİSİ

Zencefil, bal ve limon doğal bitkilerimizle karışan harika tedavi yöntemidir.

Küçük bir kavanozun içine 3 tatlı kaşığı toz zencefil,

2 tatlı kaşığı bal,

Yarım limonun suyunu sıkarak ve limon parçalarını içine atarak,

Muhteşem iksirimiz hazırlanmış olup, sabah ve akşam birer kaşık yiyerek kuru öksürükten kurtulmasını sağlar.

NANE 

Nemli yerleri sever ve sağlık açısından çok faydalı bitkidir. Çok hoş bir kokuya sahiptir. Birçok hastalıkta son derece faydalı bitkilerimizdendir.

Nanenin faydaları; iştah açar, strese ve baş ağrısına iyi gelir. Sindirim sistemi ve mide için çok faydalıdır. Birçok hastalıkta (ülser, mide bulantısı, gaz söktürücü, bronşit ve soğuk algınlığı) hastalıklarda oldukça etkilidir.

LİMON

A,B,C vitaminlerin arasında oldukça zengin minerallidirÖzellikle C vitamini açısından insan vücudu için çok yararlı bir vitamin deposudur.

Limonun Faydaları;

Sindirim sistemini düzenler, kan dolaşımını kolaylaştırır ve kanı temizlemeye yardımcı olur. Mikrop öldürücü özelliğe sahiptir.

Yüksek tansiyonlu kişiler için önemli besindir. Ağrıları azaltır, baş dönmesini önler, cilt ve diş olarak ta mükemmel sonuçlar elde edilir.

KEKİK 

Mutfaklarımızda en çok kullanılan bitkimizdir. Et ve sebze yemeklerinde oldukça lezzet kattığı için genellikle tercih edilendir. Hastalıklarla savaşmada büyük etkisi olduğu da bilinir.

Kekiğin Faydaları; öksürüğü alır, hazımsızlığı giderir, diş eti hastalıklarına, romatizma ağrılarını azaltır. Ağız içi yaralarında kullanılır. Bu demek oluyor ki; kekik yağı, kekik suyu, kekik çayı da sadece yemeklerde kullanılmadığı gibi çok farklı sağlık sorunlarımızda da etkili olduğu  anlaşılmaktadır.

“Bitkisel Ürünler oldukça zengin minerallere sahiptir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir