Abone Olarak Yeni Yazılarımızı İlk Siz Görebilirsiniz.
Ev>>Güzellik - Bakım>>Gözleri Vurgulayan Doğal Makyaj İsteniyor
Güzellik - Bakım

Gözleri Vurgulayan Doğal Makyaj İsteniyor

Gözleri Vurgulayan Doğal Makyaj İsteniyor

Erkekler kadınlarda doğal görünümden yana.. Gözleri hafifçe ön plana çıkaran doğal bir makyaj yeterli.

İngiltere’de yapılan araştırmada sanılanın aksine erkeklerin abartılı makyajlardan hoşlanmadığı ortaya çıktı.

Erkekler dudaklara sürülen koyu renkli rujlardan ve yoğun makyajdan etkilenmiyor. Araştırmanın en şaşırtıcı sonucu ise erkeklerin, kadınlarda doğal sade görünümü tercih ettiği ve abartılı makyajdan rahatsızlık duydukları gözleniyor. Ortak çıkan sonuç ise tüm erkeklerin gözleri öne çıkaran makyajı uygulayan kadınları çekici bulması.

Diş Estetiğinde Lingual Teknik Nedir?

Görünmeyen diş telleri ile harika çözümler sizi bekliyor. Diş estetiği tedavisinde yükselen trend şimdi bu!

Büyüleyici bir gülümsemenin en büyük engellerinden olan çarpık ve düzensiz dişler, çoğu zaman gülümsemememize ve hatta ağzımızı çok fazla açmadan konuşmaya çalışmamıza neden oluyor. Düzensiz dişlerin tek sağlıklı çözümü olan diş tellerine ise özellikle ilerleyen yaşlarda estetik kaygılardan dolayı sıcak bakılmıyor. Ancak, ünlü isimlerin de tercih ettiği, lingual tedavi olarak adlandırılan “görünmeyen diş telleri” sayesinde, bu sorunun önüne geçiliyor.

Diş tellerinin, dişlerin ön yüzeyi yerine, iç tarafına yapıştırılarak uygulandığı lingual ortodonti tedavisi ile estetik kaygıları yüksek olan hasta grupları, dış görünüşlerinden ödün vermeden hayallerindeki dişlere kavuşabiliyorlar. Lingual tekniği Türkiye’de profesyonel anlamda uygulayan isimlerden biri olan Dr. Cem Caniklioğlu, bu yöntem ile hastaların tedavi süreçlerini gerek estetik gerekse psikolojik anlamda daha pozitif geçirdiklerini belirtiyor.

Kişiye özel tedavi

Avrupa Lingual Ortodonti (ESLO) ve Dünya Lingual Ortodonti  (WSLO) derneklerine üye iki Türk isimden biri olan Dr. Caniklioğlu, lingual ortodonti tedavisinin kişiye özel olduğunu ve görünmeyen diş tellerinin muhakkak laboratuvar ortamında hazırlanması gerektiğinin altını çiziyor. Caniklioğlu bu aşamayı; “Hastadan alınan çene kalıbı laboratuvara gönderiliyor, braketler hastanın çene kalıplarındaki dişler üzerine yerleştirilerek ayarlanıyor ve hastanın ağzına yapıştırılıyor. Bu sayede herhangi bir uyum sorunu yaşanmıyor.” şeklinde anlatıyor.
1970’li yıllarda Amerika ve Japonya’da ortaya çıkan ve dünya genelinde 1980’li yılların ortalarına doğru yaygınlaşan lingual tedavi, o dönem Türkiye’de yeterli sayıda ortodontist olmamasından dolayı, ülkemizde uygulanamamış. 2000’li yılların başında lingual ortodonti alanında uzmanlığını tamamlayarak bu alanda çalışmalarına devam eden Dr. Cem Caniklioğlu, o dönem diş teli taktırmak istemeyen birçok kişinin tedavi olmadığını söylüyor.

Günümüzde ise bu tedavi yöntemi ünlü isimler başta olmak üzere, çalışan kesim ve kusursuz dişlerin yüz estetiğinin en önemli unsurlarından olduğunu bilen kişiler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Doğum Sonrası Estetikleri Nelere Etkili?

Anne ve bebek sağlığı için uzmanlar doğum sonrası estetik önerilerini anlatıyor. Karın germe ile sırt ve bel ağrıları bitecek..

Bebeğinizin sağlıklı gelişimi için hamilelik süresince yediğinize içtiğinize çok dikkat etmiş olsanız bile, kendinizi dinç hissetmediğiniz için yürüyüşten kaçınmış olabilirsiniz. Bir de bunun üzerine ‘süt yapsın’ mantığıyla doğumdan sonra da önüne geçemediğiniz bir iştahınız varsa vücudunuzda istemediğiniz bir deformasyonla karşılaşmış olma ihtimaliniz yüksek. Peki, bebeğiniz sağlıklı doğdu, gelişimi de gayet iyi. Kendinizle ilgilenme ve toparlanma zamanınız gelmedi mi?

Özellikle doğum sonrası hamilelik kilolarını uğraştığı halde veremeyen kadınların kendilerine olan güvenlerini yenileme konusunda imdada yetişen estetik müdahaleleri Hisar Intercontinental Hospital Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Aydın Gözü’den öğrendik…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir