Pazartesi, Ağustos 2
Home>>Güzellik - Bakım>>Göz Altı Morluğu ve Ödem Gideren Maskeler
Güzellik - BakımMaskeler

Göz Altı Morluğu ve Ödem Gideren Maskeler

Göz Altı Morluğu ve Ödem Gideren Maske

Ciltte açık halde olan gözenekler, kış mevsimi bitimi sararan ciltler ve patlamış sivilcelerden kalan lekelere birebir fayda sağlayan bir maske.

 

Malzemeler:

1 çay kaşığı kadar bal kabağının çekirdekleri. Çekirdeklerin çiğ olması gerekiyor

1 tatlı kaşığı kadar su ya da süt

Yarım çay kaşığı kadar bal

Hazırlanışı:

1 çay kaşığı kadar bal kabağı içini ve çekirdeklerini havan içerisinde güzelce eziyoruz, 1 tatlı kaşığı kadar su veya sütü üzerine ekleyip karıştırıyoruz ve balı da üzerine ilave ediyoruz. Çıkan karışımı 1 kâseye koyup 2-3 saat kadar dolapta bekletiyoruz. Lekeler ve çiller açılana kadar kürü uygulamaya devam edin.

Mucize Bal Kabağı Maskesinin Faydaları:

 

Bir yandan cildi sıkılaştırıp öte yandan lekeleri giderecek ve aynı zamanda gözaltındaki morluklara fayda sağlayacak müthiş bal kabağı maskesini ilk defa burada açıklıyoruz.
Gözaltı Morlukları:

Kadınların başlıca problemlerinden biri olan gözaltı morluğu ve ödemleri için faydalı olacak bir karışım. Bu karışımın faydasını isterseniz içerek, isterseniz küçük buz kalıpları şekline getirerek gözaltlarınıza uygulayıp faydasını görebilirsiniz.

Malzemeler:

250 gram kadar ahududu. Ahududu olmaması halinde böğürtlen veya çilek kullanabilirsiniz.

100 gram kadar yoğur

1 yemek kaşığı kadar limon suyu

Hazırlanışı:

Malzemelerin tamamını karıştırıp blendırdan geçiriyoruz. Karışımı hafta 1-2 defa taze olmak şartıyla hazırlayıp içiyoruz. Bunun yanı sıra buz kalıplarında dondurarak, kalıpları yüz ve gözaltlarınızda gezdirmeniz halinde morluk ve ödemlere büyük fayda sağlayacaktır. Vücuttaki hemen hemen tüm ödem oluşan noktalara iyi gelecektir.. Sabah kahvaltısı yapmadan 20 dakika kadar önce içmeniz daha çok fayda sağlayacaktır. Son olarak bu karışımın içerisine 1 kaşık kadar tuz eklemeniz halinde vücut peelingi olaraktan kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir