Cumartesi, Şubat 27
Abone Olarak Yeni Yazılarımızı İlk Siz Görebilirsiniz.
Ev>>Güzellik - Bakım>>Göğüs Kırışıklıkları Nasıl Yok Edilir?
Güzellik - BakımKadın HastalıklarıTedaviler

Göğüs Kırışıklıkları Nasıl Yok Edilir?

Göğüs Kırışıklıkları Nasıl Yok Edilir?

Yaz aylarına yaklaşırken dekoltelerimizi de ortaya çıkacak. Göğüs bölgesi kırışıklıkları için estetikte hangi yöntemler uygulanıyor?

Hamilelik ve doğum sonrasında emzirme esnasında memeler pek çok fizyolojik değişikliğe uğrar. Menopozla birlikte süt salgılayan bezler yerini yavaş yavaş yağ dokusuna bırakır. Bu dinamik süreç memede sarkma , aşırı büyüme, emzirme sonrası aşırı küçülme gibi pek çok estetik ve fonksiyonel probleme yol açabilir. Op. Dr. Hüseyin Güner, ameliyatsız meme estetiği hakkında bilgiler verdi.

Göğüslerde meydana gelen bu problemlerin çoğu estetik operasyonlarla çok iyi bir şekilde düzeltilebilir. Ameliyatsız yöntemlerin memenin düzeltilmesinde katkı sağlayabildiği iki temel problem vardır. Bunlardan birincisi dekolte bölgesinde meydana gelen kırışıklıklardır. Bu problemin cerrahi olarak çözümü zaten pek mümkün değildir. Göğüs dekoltesindeki kırışıklıkların ameliyatsız olarak düzeltilmesinde lazer biyostimulasyondan ve odaklı çok kutuplu radyofrekasns teknolojisi 3DEEP RF’ten yararlanılıyor. Lazer biyostimulasyonda içinde kişiye özel hazırlanan vücudün temel taşı olan hyalüronik asit, eser elementler, büyüme faktörleri ve kişinin kanından hazırlanan karışım dekolte bölgesine özel küçük iğneler yardımıyla verilmekte, sonrasında son teknoloji ürünü Palomar Icon Lazer platformuyla cilt yenileyici ve leke giderici özelliği bulunan, kişiye uygun seçilen başlıklarla lazer tedavileri uygulanmakta. Bu işlem yaklaşık 45 dakika sürüyor ve 3-4 seans uygulanıyor.

5-6 seans yeterli

3DEEP RF yönteminde ise dekolte bölgesine 5-6 seans odaklı çok kutuplu radyofrekans dalgaları uygulanmaktadır. Her bir seans yaklaşık yarım saat sürmektedir. İşlem ağrısızdır. Her iki yöntemden sonra kişi sosyal hayatına hemen dönebilir. Etkileri ilk uygulamadan sonra bile hissedilmekle beraber son uygulamadan 6 hafta sonra maksimum etkileri gözlenir. Ameliyatsız olarak çözüme katkı sağlayabilicek bir diğer problem ise memede sarkmadır. Uygun vakalarda hafif derecedeki meme sarkmaları 3 DEEP RF yöntemi ile düzelme sağlanabilmektedir. Bu işlemde yine 5-6 seans uygulanmakta ve her bir memede yaklaşık 30 dakika sürmektedir. İşlem ağrısızdır. Uygulama sonrası kişi sosyal hayatına hemen dönebilir. Etkileri ilk uygulamadan sonra bile hissedilmekle beraber son uygulamadan 6 hafta sonra maksimum düzeyde gözlenir. Yağdan zengin ve hafif derece sarkması olan büyük memelerde ise minimal invaziv bir yöntem olan lazer lipoliz (slim lipo) uygun vakalarda etkin bir tedavi sağlamakta. Bu yöntemde lokal anestezi altında meme katlantısında açılan 1-2 mm’lik delikten girilerek, yağa özgün dalga boyunda lazerler ile yağlar eritilir. Eriyen yağların bir kısmı bu delikten dışarı sağılır, geri kalan kısmı ise vücut tarafından metabolize edilir. İşlem her iki meme için yaklaşık 1.5 saat sürer. Bu yöntemle memede kesi yapmadan küçülme sağlamak mümkün. Ancak çok sarkık memeler bu işlem için uygun değil.

Son zamanlarda pek çok hasta meme dokusunda kesi yapılmadığı, süt vermeyi engellemediği ve meme başında duyu kaybına neden olmadığı için bu yöntemi tercih etmekte. Çok miktarda sarkması olan büyük memelerde ise şu anda klasik cerrahi yöntemler tercih edilmekte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir