Perşembe, Kasım 25
Home>>Beslenme>>Gelinler İçin Çok Özel İncelme Tüyoları
BeslenmeDiyetGüzellik - Bakım

Gelinler İçin Çok Özel İncelme Tüyoları

Gelinler İçin Çok Özel İncelme Tüyoları

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hüseyin Güner gelinlik hazırlığı için incelmeyi anlattı.

Gelin adaylarının kabusu olan kalın üst kollar ve ayak bilekleri, artık tarihe karışıyor. Evlenmeye hazırlanan bayanlar, SlimLipo yöntemi ile özellikle bölgesel yağlanmada istedikleri sonuca ulaşamadıkları fazlalıklardan kurtuluyor. Yöntemin detaylarını Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hüseyin Güner anlattı.

Yaklaşan düğün sezonu öncesi gelin adaylarının en büyük hayali zarif detaylarla dolu bir vücuda sahip olmak. Op. Dr. Hüseyin Güner, yaz aylarıyla birlikte çok sayıda gelin adayının da merkezlerine başvurduğunu belirtiyor. Diyet ve egzersizin özellikle bölgesel yağlanmalarda istenen sonuca ulaşmada yetersiz kalabildiğine dikkat çeken Güner, gelin adaylarının ince kollara ve ayak bileklerine kavuşmasının artık hayal olmadığını söylüyor.

Hem yağları gideriyor hem de istenilen bölgede sıkılaşma sağlıyor

Güner, fazla yağlarından kalıcı bir şekilde şekilde kurtulmak isteyenlere ‘SlimLipo’ yöntemini öneriyor. FDA onaylı SlimLipo, özellikle ABD’de yaygın olarak kullanılan ve başarılı sonuçları nedeniyle sıkça tercih edilen bir yöntem. İşlemin liposuction’a karşı üstünlük sağlayan en önemli özelliği, uygulamasının oldukça basit olması ve cerrahi işlem sınıfına girmemesi. SlimLipo aynı zamanda cildi geren ayrı bir lazer başlığına sahip. Cilt bu lazerle içeriden geriliyor. Kısacası, SlimLipo bölgesel yağları gidermenin yanı sıra, uygulandığı bölgede sıkılaşma da sağlıyor.

Uygulama düğünden en az üç hafta önce yapılmalı

SlimLipo uygulaması, özellikle birkaç bölgesinde az veya ortalama düzeyde yağ birikimi olanlar için ideal. Gelin adayları özellikle kollarının ve ayak bileklerinin daha ince olması için bu uygulamayı tercih ederken; karın, üst karın bölgesi, kalça gibi geniş alanların yanı sıra yüz, gıdı, boyun, sırt, gibi bölgelere de uygulama gerçekleştirilebiliyor. Güner, kollar ve ayak bileklerine uygulama yaptırmak isteyen gelin adaylarına düğün tarihinden en az üç hafta önce işlemi gerçekleştirmelerini öneriyor.

Nasıl yapılıyor?

Gelinlerin kol ve ayak bilekleri artık daha ince

“Bu işlemde saç telinden biraz daha kalın bir kanülle uygulama yapılacak bölgeye giriliyor. Kanülden çıkan lazer ışığı sadece yağ hücrelerini hedef alıyor. Lazer ışığı ile doğrudan yağ hücresi zarının patlatılması prensibine dayanan metot, doku ve damarlara ise hiçbir zarar vermiyor. Yağ hücrelerinin içeriği hücreler arası alana akıyor. Eriyen yağlar düşük basınçlı bir vakumla emiliyor. Bu işlem deneyimli estetik ve plastik cerrahlar tarafından uygun hastalara yapılıyorsa, çok güvenilirdir ve çok başarılı sonuçlar vermektedir. Doğuştan şanslı bir anatomiye sahip değilseniz bile, vücudunuzu yeniden şekillendirmeniz mümkün.”

Ciltte belirgin bir toparlanma ve sıkılaşma sağlıyor

SlimLipo’nun uygulama yapılan bölgede bir diğer etkisi de ciltte belirgin bir toparlanma ve sıkılaşma sağlaması. Bu yüzden bu işlemle yüz bölgesinde bile çok iyi sonuçlar alınıyor. Yağ alma işleminin hemen ardından, lazer başlığı değiştirilerek deri altı müdahale ile cilt yüzeyin kalıcı olarak toparlanıp sıkılaşması sağlanıyor. Böylece uygulama yapılan alanın sönmüş bir balon gibi durması riski ortadan kaldırılıyor.

Hasta işlem sonrası hemen eve dönebiliyor. İşlem ameliyat olarak kabul edilmediği için ameliyat risklerini de taşımıyor ve lokal anestezi altında gerçekleştiriliyor.

Tekrar kilo alma korkusu yok

Yapılan işlemle yağ hücreleri yok edildiği için aynı fazlalıkların geri gelmesi gibi bir durum söz konusu değil. Yani örneğin, kollarınız ve ayak bilekleriniz orantısız bir şekilde kalın ise ve bu bölgeleriniz işlem sonrası küçüldüyse, tekrar kalın kollu ve kalın bilekli bir kişi olma ihtimaliniz düşük. Kilo almanız durumunda bile yeni aldığınız kiloların dağılımı büyük ihtimalle çok daha orantılı olacak. Bu bir kilo verdirme değil, şekillendirme yöntemi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir