Salı, Mayıs 11
Home>>Faydalı Bilgiler>>Fondöten Nasıl Sürülür?

Fondöten Nasıl Sürülür Püf Noktaları Nelerdir?

Günümüzde bayanların çoğu fondöten kullanmaktadır. Buda doğal olarak makyaj hatalarına yol açmaktadır. Peki, doğru fondöten nasıl sürülür?

Aslında doğru fondöten sürmenin birçok yolu vardır. Fakat bugünkü yazımızda sizler için en kolay ve en pratik fondöten sürülüş tarzından bahsedeceğiz. Kolay ve hatasız bir şekilde fondöten sürmek istiyorsanız sünger kullanın! Süngerinize yedirdiğiniz fondöteninizi özellikle T bölgenize uygulayın. Bu sizi daha genç ve dinamik gösterecektir. Nemli bir sünger yardımıyla, fondöteni tüm yüzünüze iyice yedirebilirsiniz. Eğer ürün yapısı olarak kalın bir ürün kullanacaksanız nemli sünger ile sürmenizi tavsiye ediyoruz. Çünkü fondötenin yüzümüzde eşit bir şekilde dağılmasını ve lekelerimizi kapatmayı sağlayacaktır.

Ayrıca sıvı bazlı fondötenlerde sünger kullanamayız. Bunun nedeni sıvı olması nedeniyle, fondötenin sünger tarafından emilmesidir. Böylece hem fondöteniniz çabuk bitecek hemde istediğiniz şekilde kusurlarınızı kapatmayacaktır. Bu nedenle sıvı bazlı fondötenlerinizi fırça ile sürmenizi tavsiye ediyoruz.

Birçok bayan fondöteni elleriyle sürmektedir. Bu yüzde dalgalanmaya neden olmakla birlikte aynı zamanda ürünün çabuk bitmesine sebep olabilirsiniz. Fırçanıza çok az miktarda fondöten aldıktan sonra yuvarlak hareketler ile yüzünüze iyice yedirin. Tüm yüzünüze uyguladıktan sonra eminiz ki eskiden daha güzel bir tene sahipsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir