Çarşamba, Haziran 23
Home>>Faydalı Bilgiler>>Evinizdeki Spa’da Deniz Yosunu Sargısı

Evinizdeki Spa’da Deniz Yosunu Sargısı

Hepsinden kat kat iyi olan bir numaralı spa bakımı deniz yosunu sargısıdır. Kulağa çok egzotik geliyor ve buna rağmen, bu bakımın bir kopyasını kendi banyonuzun mahremiyetinde yapmak çok kolay.

Malzemeler:

-1 paket kurutulmuş deniz yosunu (sağlıklı gıda malzemeleri satan dükkAnlarda yaprak halinde satılır) veya 1 bardak kelp (esmer su yosunu) tozu

-7,5 litre

-1 adet plaj havlusu

-1 adet büyük plastik çöp torbası büyük bir dikdörtgen halinde kesilmiş

Uygulama

Deniz yosunu veya kelpi beş dakika kaynatın. Büyük bir kaseye boşaltın. Havluyu içine atın ve karışımı emmesine izin verin. Havluyu vücudunuzun etrafına sarın ve plastik torbayı da havlunun üzerine sarın. 15- 20 dakika bekleyin ve ardından durulayın.

Deniz kumu ile dirsek ve dizler için peeling ve ovalama

En yakındaki kumsala doğru bir yolculuk yapın ve bir kova kum alın. Kum, ölü hücrelerin temizlenmesinde oldukça etkili bir peeling malzemesidir. özelliklede dizler ve dirsekler gibi dirençli bölgeler üzerinde.

Malzemeler:

-2 çorba kaşığı deniz kum veya oyun kumu

-1 çorba kaşığı bitkisel yağı

-1 adet sünger

Uygulama

Dezenfekte etmek için süngeri, su ve çamaşır suyunda kaynatın. İki çorba kaşığı deniz kumunu alın ve bitkisel yağ ile karıştırın. veya sebze fırçasıyla masaj yapın. Dirseklere ve dizlere ellerinizle veya sebze fırçasıyla masaj yapın. Ilık suyla durulayın ve hafif dokunuşlarla kurutun.

Hacim verici şampuan

Bira, saça vücut ve hacim kazandırır ve durulandıktan sonra kokmaz.

Malzemeler:

-1 bardak gazı kaçmış bira

-1 çay kaşığı zeytinyağı

Uygulama

Bira ile yağı küçük bir kasede çatalla karıştırın. Karışımı saça dökün ve iki üç dakika masaj yapın. Durulayın ve her zamanki bakımınızı yapın.

Parafin mumu bakımı

En seçkin spalar, bu ayak yumuşatıcı parafin mumu bakımı için çok para alırlar. Eğer, parafin mumu bulmakta zorlanıyorsanız eski mumları da kullanabilirsiniz.

Malzemeler:

-4 çubuk parafin mumu

-1 şişe yoğun nemlendirici

Uygulama

Parafin mumunu mikrodalgada eritin. Korunma için ayakları ve bacakları önceden nemlendirin. Bir ayağı ılık parafine batırıp çıkarın ve bunu 3 kez tekrar etmeden önce ayağınızı çıkardığınız her seferinde biraz bekleterek parafinin kurumasına izin verin. Hava geçirmemesine yetecek kadar sıkı bir şekilde iki ayağı da naylonla sarın. Bu nemlendiricinin iyice nüfuz etmesine yardımcı olacaktır. 20 dakika bekletin. Sargıyı çıkarın ve mumu soyun. Kaba kumaştan yapılma bir el beziyle durulayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir