Cuma, Haziran 25
Home>>Faydalı Bilgiler>>Evde Uygulayabileceğiniz Güzellik ve Bakım Bilgileri

Güzellik ve Bakım Maske Uygulamaları

Ciltte Oluşan Kırışıklıklar ve Lekeler İçin Pratik Maske

Kap içerisine bir yumurtanın ayrım yaparak akını çıkarıp ekleyin ve üzerine bir iki damla kadar limon suyunu ilave edin. Çıkan karışımı uygulayın ve 15 dakika kadar bekleyin. Yumurta akı ciltteki kırışıklığı giderir, limonda lekelerin yok olmasında büyük rol oynar.

Parlak ve Beyaz Dişler İçin

Bir miktar pamuğu oksijenli suya batırıp hafif sıktıktan sonra bu pamukla dişlerinizi güzelce ovalayarak temizleyin. Dişlerinizde beyazlama ve parlaklık oluştuğunu göreceksiniz. Dişleri hassas olan ve sigara içen kişilerin yapması gereken ise sulu elma sirkesi ile her sabah gargara yapın ve ardından dişlerinizi fırçalayın.

Bunun yanı sıra elma ve çilek tüketiminin de dişlere büyük faydaları vardır.  Beyazlatıcı özellikleri de vardır. Fakat önemli bir ayrıntıyı atlamamız gerekiyor her ne kadar faydalı besinler olsa da yapıları gereği asit içerdiklerinden bu meyveleri tükettikten hemen sonra ağzımızı su ile çalkalamamız gerekmektedir.

Dolgun Dudaklar İçin

Dudaklarınıza vicks sürün, vicks dudaklarınızda gözle görülür derecede dolgunlaştırma sağlayacaktır.

Dudakların Kuruması ve Çatlamasını Önlemek İçin

Pratik, kısa ve öz çözüm; vazelin kullanın. Vazelin dudaklarınızın kurumasını da çatlamasını da önleyecektir.

Cilt Lekeleri ve Sivilce İçin

Cilt lekelerini ve sivilceleri yok etmek için 4 bardak suyun içine 3 yemek kaşığı elma sirkesi ekleyerek kısık ateşte kaynatın. Başınızın üstüne bir havlu alın ve yüzünüzü tutun. Akabinde %50’si sulandırılmış sirkeyle yüzünüzü temizleyin ardından durulayın yüzünüzü. Bu uygulamayı haftada en az 2 defa yapın.

Daha Parlak Saçlara Sahip Olmak İçin

1 demet maydanozu kaynar su içerisine alarak 15 dakika demlemeye alın. Demleme işlemi bittikten sonra süzün ve saçlarınıza uygulayın. 5 dakika kadar bekledikten sonra durulayın. Birkaç defa bu işlemi yaptıktan sonra aradaki farkı göreceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir