Çarşamba, Haziran 23
Home>>Faydalı Bilgiler>>Evde Doğal Ağda Yapımı

Evde Doğal Ağda Nasıl Yapılır?

Bayanların cilt güzelliği konusunda en çok dikkat ettikleri noktaların başında vücutta yer almakta olan istenmeyen tüyler geliyor. Pek çok farklı yöntem ile bu istenmeyen tüylere son vermek isteyen bayanlara kozmetik ürünlerini kullanmamalarını önerip aşağıda sunacağımız evde doğal ağda yapımı ile istenmeyen tüylerden kurtulmanızı sağlamak istiyoruz.

Evde Doğal Ağda Yapımı 1

Malzemeler;

  • 2 bardak kadar toz şeker
  • 2 su bardağı kadar su
  • 1 tatlı kaşığı kadar limon tuzu

Hazırlanışı;

Küçük ancak derin bir tencere içerisinde şeker ve suyunuzu koyup yaklaşık olarak 15 dakika boyunca kaynatın ve karıştırın. Daha sonra kaynamaya yaklaşınca limon tuzunu da ilave edip karıştırmaya devam edin. Bu karışımı bir süre daha karıştıktan sonra soğuması için bekleyin. Hazırladığınız ağda karışımının daha hızlı soğuması için ise bir mermeri ıslatıp tencerenizi bunun üzerine bırakabilirsiniz, daha hızlı soğuyacaktır. Soğuma aşamasında ağdanın sert ve kalın olmaması için ara ara karıştırmanızda fayda var.

Uygulanışı;

Ağdanızı soğuması için beklemeye bıraktığınız mermerin üzerinden donmadan alın ve ağdayı elinize alıp çekerek uzatın. Daha sonra bu işlemi birkaç kez tekrarların ve ağdanın bir parçasını önce istenmeyen tüylerin olduğu vücut bölgesine sürün ve eliniz ile yayarak her yere yedirip daha sonra hızlı bir şekilde çekin. Ağdayı vücudunuzdan alır iken istenmeyen tüylerin çıkış yönüne doğru çekmeniz doğru olacaktır.

Ağda Yapımı ve Uygulanışı Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ağda yaparken bayanların hemen hemen hepsinin yaşadığı sorun ağdanın ellere yapışmasıdır. Bu durumu yaşamamak için ağdanızı uygular iken yanınızda biraz su bulundurun ve ağdadan elinizi kurtarmak için sudan yardım alın.

Evinizde yaptığınız ağdanın çok koyu olduğunu düşünüyorsanız boşa gitti diye üzülmeyin. Hemen bir miktar sıcak su ekleyerek daha iyi kıvama gelmesini sağlayabilirsiniz.

Evde yaptığınız ağda fazla geldi ise atmanıza gerek yok. Yaptığınız karışımı kap içerisinde buzluğa koyabilir ve tekrar lazım olduğunda ısıtıp kullanabilirsiniz.

Ağdayı kesinlikle kısık ateş ile yapmanız gerekmektedir. Bu ağdanın tutmamasına neden olur, bu yüzden kısık ateşte ağdanızı hazırlayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir