Pazartesi, Ağustos 2
Home>>Güzellik - Bakım>>Ev Ortamında Cilt Maskesi Nasıl Yapılır?
Güzellik - BakımMaskeler

Ev Ortamında Cilt Maskesi Nasıl Yapılır?

Ev Ortamında Cilt Maskesi

Ev Ortamında Cilt Maskesi Hazırlarken Dikkat Etmeniz Gerekenler
Ev ortamında cilt maskesi hazırlarken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Aklınıza bile gelmeyecek sonuçlara maruz kalmamak ve sağlıklı, ışıl ışıl bir cilde sahip olmak adına bu hususlara özen göstermeniz gerekmektedir.

Bildiğimiz üzere kadınlar güzel görünmek uğruna zamanlarını, paralarını ve emeklerini harcamaktan pekte şikayetçi oldukları söylenemez. Öyle zamanlar olur ki güzel görünmek için uyguladığımız maskeleri en yakın arkadaşlarımızdan dahi bir sır gibi saklarız. Hemen hemen herkes mevsim geçişleri esnasında ciltlerimizi canlandırmak ve tazelemek adına bir çok maske uygulaması yöntemine başvuruyoruz. Bir çok ünlü maskelerin yanı sıra ev ortamında hazırlanmış maskeleri de deneyenlerimiz çok oluyor.

Doğal olan bu yöntemi seçenler, çeşitli bitki ve meyveleri kullanarak evde cilt maskesi hazırlıyor. Bu maskelerin doğal olması sandığımız kadar sorunsuz ve sağlıklı olup olmadığı konusunda pekte fikir sahibi olduğumuz söylenemez. Eğer doğru hususlara özen gösterip dikkatli olmazsak aklınıza gelmeyecek sonuçlar ile karşılaşabilirsiniz.

Ev Ortamında Cilt Maskesi Hazırlarken Dikkat Etmeniz Gereken Hususlar Şunlardır:
İlk olarak maske içeriği için ihtiyacımız olan malzemeleri çıkarıyoruz. Cam bir kap, pamuk ve kaşık tarzı malzemelerin temiz ve steril olmasına özen gösteriyoruz.

Maskeyi hazırlamadan önce kullanacağımız tüm bitki yada meyvelerin temiz ve taze olmasına çok dikkat edin.

Maske malzemelerini bir çoğumuz aktarlardan aldığımız çeşitli bitkiler doğrultusunda hazırlarız. Bu tarz durumlarda malzemelerin kullanılacağı ölçülere muhakkak uymanız gerekmektedir. Bitkisel olarak hazırlanan formüllerde doğru ölçü ve doğru karışımları yapmak çok ama çok önemlidir.

Kaynağına bağlı olarak güvenilir olmayan bitkilerin karışımını kendi başınıza hazırlamayın kesinlikle. İnternet ortamında bildiğimiz üzere binlerce maske tarifi bulunmaktadır fakat unutmayınız ki en sağlıklı olanı alanında uzman kişilerin verdiği tariflerdir.

Uygulamasını yaptığınız tarifi adım adım takip edip izlemeniz gerekiyor. En önemli ayrıntı olarak ise uygulayacağınız maskenin yüze uygulandıktan sonraki yüzünüzde bekleme süresini kesinlikle aşmamanız en önemli hususlardan biridir. Çünkü bazı bitki karışımları olması gereken süreden daha fazla ciltte tutulduğunda sorun çıkaracak reaksiyonlara neden olabilir.

Hazır olarak alınan maskelerin içeriklerinde koruyucu maddeler bulunmaktadır. Bundan dolayı uzun vadeli olarak saklanmasında bir sakınca olmaz. Fakat evde hazırlayacağınız maskelerin saklanması gibi bir durum söz konusu olmadığından bekletilmeden hemen uygulanması gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir