Pazartesi, Ekim 18
Home>>Cinsel Sağlık>>Erkeklerin Cinsel Sağlığı İçin 10 Öneri

Erkeklerin Cinsel Sağlığı İçin 10 Öneri

1.Sağlıklı Beslenin: Cinsel performansı desteklemek için sağlıklı beslenmek önemlidir. Besin açısından zengin, yağı düşük gıdalar tüketilmelidir. Meyve, sebze, tahıllar, az yağlı süt ve yağsız et tüketin.
2.Düzenli Egzersiz Yapın: Yaşam tarzı cinsel hayatı etkiler, düzenli egzersiz yapın. Cinsel sağlığın korunmasında aktif bir rol alacaktır. Bisiklet, tenis, yürüyüş gibi aktiviteler yapabilirsiniz.
3.Sigarayı Bırakın: Sigara erkeklerde cinsel fonksiyon bozukluğuna yol açıyor. Sigara içmek, sperm sayısını azaltır ve kalitesini bozar. Başka bir zararı da penise giden kan damarlarını tıkar böylece ereksiyon sorunları baş gösterir. 4.Alkolü Azaltın: Alkolün verdiği zevk sizi yanıltmasın. Cinsel performansı oldukça düşürür. Libidoyu azaltır, ereksiyon ve orgazm sorunlarına neden olur.
5.Stresi Yönetmeyi Öğrenin: Gergin, endişeli ve yorgun olmak cinsel performansı etkiler. Cinsel sağlığı ve akıl sağlığını korumak için bunu öğrenmek gereklidir.
6.Kegel Egzersizlerini Yapın: Cinsel zevki artırır. Penis kaslarının güçlenmesiyle, geç boşalma, orgazm olabilme ve zevk alma konularında başarı yakalanır.

7.Kayganlaştırıcı Kullanın: Yaşlandıkça penis hareketleri de yavaşlar ve zorlaşır. Hareketlere özgürlük kazandırma ve cinsel zevk artışı için denenebilir.
8.Yasadışı Maddelerden Kaçının: Uyuşturucu almak sanıldığının aksine cinselliği artırmaz, azaltır. Bu tür maddelerden uzak durulmalıdır.
9.Her Yıl Check-Up Yaptırın: Sağlık taramaları önemlidir. Genel ve cinsel sağlığı korumak adına her yıl bir kez bu taramaları yaptırın.
10.Olumlu tutumunuzu koruyun: Hayata olumlu bakan erkeklerin cinsel hayatı sorunsuz oluyor ve zevk alabiliyorlar. Gerekirse yardım alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir