Pazartesi, Ekim 18
Home>>Cinsel Sağlık>>Erkeklerde mi Sekste Orgazm Taklidi Yapıyor?
Cinsel Sağlık

Erkeklerde mi Sekste Orgazm Taklidi Yapıyor?

Erkeklerde mi Sekste Orgazm Taklidi Yapıyor?

Kadınların orgazm taklidi yaptığı gerçeği pek çoğumuz tarafından biliniyor. Ancak yeni araştırmalar bu konuda erkeklerin de taklide başvurduğunu gösteriyor.

Amerikalı seksologların 280 öğrenci arasında yaptığı araştırma şaşırtıcı sonuçlar verdi. Araştırmaya göre seks sırasında kadınların %68’i, erkeklerin ise %28’i orgazm taklidi yapıyor.

Her iki cinsin konuyla ilgili açıklaması ise aynı : Tamamen rahatlayamadıklarını ve o ana odaklanamadıklarını belirtiyorlar. Partnerin aşırı istekleri ise orgazm taklidine neden oluyor.

Cinsel Hayatın Düşmanlarından Biri de Stres

Kaygı ve depresyon, yorgunluk, sıkkınlık, kızgınlık ve tedirginlik erken boşalmaya sebep verebilir. Endişelerin giderilmesi ve psikolojik destek en iyi çözümlerdir..

* Erken boşalıyorum. Ne yapmalıyım?
3 Erken boşalma şikâyeti günümüz erkeğinin ortak sorunu. Stres yapma. Kaygı ve depresyon, yorgunluk, sıkkınlık, kızgınlık ve tedirginlik erken boşalmaya sebep verebilir. Psikiyatrist ve psikolog desteği gerekebilir. İç hastalıkları da tedaviye katkıda bulunur. Sebebin açığa çıkarılması, endişelerin giderilmesi, sık cinsel ilişkide bulunarak cinsel gerilimin azaltılması işe yarayabilir. Ayrıca ilişki öncesi haricen sürülen jel, merhem, kremler kullanman gerekebilir.

* Kabızlık çekiyorum. Ne yapmalıyım?
3 Önce İç Hastalıkları uzmanına muayene Beyaz ekmek, pastırma, mısır nişastası, şekerli süt, peynir, yumurta, pirinç, çay, kahve, tuzlanmış et, salamura et, karışık sebzeler, baharatlı yiyecekler, krakerler kabızlığına neden olabilir. Düzenli dışkılama alışkanlığı kazanılması için sabah akşam aynı saatte ıkınmadan 5- 10 dakika dışkılama için bekle. Ayak ve karnını sıcak tut.

* Gebelik öncesi hangi testleri yaptırmalıyım?
3 Testleri doktorundan öğrenmek istemen önemli. Gebelikten önce kızamıkçık testi, toksoplazma ile ilgili testler, Hepatit B taraması, tam kan sayımı, tam idrar tetkiki, kan şekeri , anne-baba kan grupları, tiroid taraması gibi bazı testleri yaptırmak önemlidir.

Kamasutra Seks Pozisyonları İle Cinselliğinizi Renklendirin

Son zamanların en popüler seks pozisyonları ile cinsel hayatınıza yeni bir heyecan katmaya ne dersiniz. Kamasutra ile ilgili bilgiler..

Cinsel tatmin ve çok daha keyifli bir seks hayatı için yıllardır şifresi çözülmeye çalışılan, Uzak Doğu’nun mistik sevişme sanatının inceliklerini anlatan Kamasutra, acaba bir şehir efsanesi mi? Aşk oyunları ile keşfe çıkılan Kamasutra öğretisini ve seks pozisyonlarını CİSED Onursal Başkanı Cem Keçe anlatıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir