Cumartesi, Kasım 27
Home>>Beslenme>>Erkeklerde Kas Yapan 7 Yiyecek

Erkeklerde Kas Yapan 7 Yiyecek

Heykel gibi harika kaslara sahip olmak için spor salonları tek başına yetersizdir.

Kasları geliştirmek için bol sıvı tüketmek ve beslenmeye dikkat etmek gerekir. Ağırlık kaldırmak ve enerji yönünden doğru beslenmek önemlidir.

Meyve, sebze, lif, vitamin, mineral ve sıvı dengeli beslenin. Sebzelerde de az miktarda protein vardır. Kasların ihtiyacı en çok proteindir. Yüksek kalitede protein için düşük yağlı süt ürünleri tüketin. Karbonhidrat, D vitamini, vitamin, potasyum ve kalsiyum da süt ürünlerinde mevcuttur. Çikolatalı süt içmek egzersiz öncesi iyi bir öneridir.

Yoğurt ve yağsız et de kasları kuvvetlendirir. Kas gelişimini tetikler. Lösin, protein, aminoasit ve demir yönünden etler zengindir. Beyaz et özellikle tavukta %25 oranında daha fazla demir ve çinko bulunur. Bağışıklık sistemini destekler.

Yumurta da temel aminoasitleri içerir. Yumurta sarısında protein ve lutein bulunur. Göz sağlığına da iyi gelir. Spor yapanların tüketmesi önemlidir.

Tuzsuz, kavrulmamış, çiğ kuruyemişler de oldukça sağlıklıdır. Protein, vitaminler, antioksidanlar, lif ve sağlıklı yağlar içerir. Fasulye ve tam tahıllar lif, vitamin ve antioksidanlar ile birlikte enerji ve kas onarımı için protein ve az miktarda kaliteli karbonhidrat içerir.

Vücut geliştirmek ve kas yapmak için protein ve karbonhidrat alımına dikkat edin. Zamanlama kas gelişiminde önemlidir. Yorucu egzersizden 1-2 saat sonra yemek yiyin. Yakılan kaloride enerjiden karbonhidrattan gitmelidir. Kaslardan yakılmamalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir