Salı, Mayıs 11
Home>>Cinsel Sağlık>>Erkeklerde Hipogonadizm: Seks Hormonu Yetersizliği
Cinsel SağlıkErkek HastalıklarıHastalıklarTedaviler

Erkeklerde Hipogonadizm: Seks Hormonu Yetersizliği

Erkeklerde Hipogonadizm: Seks Hormonu Yetersizliği

Erkeklerin ergenlik döneminde testosteron büyüme ve gelişmesinde önemli bir rol oynayan hormonunun üretilememe durumudur. Bazı erkekler doğuştan hipogonadizm ile doğabilir. Ya da yaralanma veya enfeksiyon sonucu oluşabilir. Bazı türleri hormon replasman tedavisi ile tedavi edilebilir. Gelişim eksikliğine ve ergenlik gecikmesine neden olur.

Nedenleri
Kas kütlesinin gelişmesini azaltmaya,
Ses derinleşmesi eksikliğine,
Vücut kıllarının büyümesinin engellenmesine,
Penis ve testislerin büyümesinin engellenmesine,
Kol ve bacaklarda aşırı büyümeye,
Meme dokusunun gelişmesine (jinekomasti)
sebep olur.

Belirtileri
Erektil disfonksiyon,
Kısırlık,
Sakal ve vücut kıllarının büyümesinde azalma,
Kas kütlesinde azalma,
Meme büyümesi ve kemik kütlesi kaybıdır.

Belli Başlı Nedenleri
HIV-AIDS virüsü, enfeksiyon hastalığı, normal yaşlanma, obezite, ilaçlar, Kallmann Sendromu, hipofiz bozukluğu, kanser tedavisi, testis zedelenmesi, kabakulak, Klinefelter Sendromu ve hemokromatozdur.

Tedavisi
Hormon replasman tedavisi, üremeye yardımcı olma tedavisi, çocuklarda enjeksiyon, jel, onarma-ekleme tedavisi, ilaç tedavisi şeklindedir.

Erkekler İçin Yatakta Daha İyi Olmanın Sırları

Erkekler genellikle yataktaki performansları konusunda endişelidir. Erkekler aynı zamanda cinsel sorunları ile ilgili olarak partnerleri ile konuşmaktan çekinirler. Bazı doğal yöntemler, erkeklerin yatakta daha iyi bir performans sağlamasına katkıda bulunabilir.

İletişim Cinsel Performansı Arttırmak İçin Önemlidir: Partneriniz ile bu konuşlarda konuşmak sorunlarınızı daha etkili bir şekilde çözmenize yardımcı olur. Partnerinizin nelerden hoşlanıp nelerden hoşlanmadığını öğrenmeye çalışın ve kendinizin de nelerden hoşlanıp nelerden hoşlanmadığınızı belirtin. Bu sayede cinsel hayatınız daha zevkli bir hale gelebilir.

Partnerinize Kendisini Çekici Hissettirin: Kadınlar için seks çoğu zaman duygusal bir yakınlıktır. Bu nedenle partnerinizin kendisini özel hissetmesini ve sevildiğini bilmesini sağlayın. Kadınlar genellikle kendi performansları konusunda kendilerini güvensiz hissederler. Partnerinizin kendisini güvende hissetmesini sağlayın.

Erkekler Marstan, Kadınlar Venüstendir: Erkekler ve kadınlar cinsel açıdan tamamen farklıdırlar. Örneğin kadınlar ön sevişmeye daha çok önem verirken erkekler bu süreci daha kısa tutmaktadır. Daha zevkli bir cinsel ilişki için iki tarafta aradaki farklılıklar konusunda uzlaşmaya varmalıdır.

Bir Gününüzü Yatakta Geçirin: Ön sevişmeyi ve sevişmeyi uzatmak cinsel performansı arttırmanın etkili yöntemleri arasındadır. Bazı profesyoneller tüm günü yatakta geçirmenin partnerlerin birbirlerini daha yakından tanımaları açısından faydalı olabileceğini düşünmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir