Cuma, Şubat 26
Ev>>Hastalıklar>>Erkek Hastalıkları>>Erkeklerde Genital Mantar Enfeksiyonu Tedavisi
Erkek HastalıklarıHastalıklarTedaviler

Erkeklerde Genital Mantar Enfeksiyonu Tedavisi

Erkeklerde Genital Mantar Enfeksiyonu Tedavisi

Mantar efeksiyonuna neden olan kandida albikan virüsleri bağışıklık sistemi güçsüz olan kişilerde kolaylıkla rahatsızlığa neden olarak ağız ve genital bölgede belirtilerin ortaya çıkmasına yol açabilir. Mantar enfeksiyonu kadınları etkilediği kadar erkekleri de etkileyebilmektedir.

Erkeklerde mantar enfeksiyonunun nedenleri bazı farklı etmenlere bağlı olabilir. Kötü yeme alışkanlıkları bağışıklık sistemini güçsüzleştirir ve kandida virüslerinin gelişmesine olanak sağlar. Ayrıca kötü hijyen şartları ve genital bölgenin düzenli olarak temizlenmemesi de mantar enfeksiyonunun kolayca yayılmasına neden olur. Mantar enfeksiyonu bulunan bir kadınla cinsel ilişkiye girmek de erkeklerde mantar enfeksiyonuna yakalanmanın nedenleri arasında yer alır.

Eğer penisinizin baş bölgesinde veya etrafında kızarıklıklar oluşuyorda ve sürekli olarak kanşıntı hissediyorsanız mutlaka bir uzmana başvurun. Bu belirtiler başka rahatsızlıkların habercisi olabilmekle beraber mantar enfeksiyonunu da işaret edebilir.

Erkeklerde Genital Mantar Tedavisi


Erkeklerde mantar tedavisinin başarılı olabilmesi için genital bölgenin düzenli olarak temiz ve kuru tutulması gerekir. Bu sayede mantar enfeksiyonunun daha kolaylıkla yayılması engellenmiş olur. İkinci adım olarak doktorun verdiği ilaçlar mutlaka düzenli olarak alınmalıdır. Reçeteli ilaçlar antifungal ilaçlardır ve bağışıklık sisteminizi güçlendirerek vücudun mantar enfeksiyonu ile daha etkili bir şekilde savaşmasını sağlar.

Eğer reçeteli ilaç kullanmak istemiyorsanız mantar enfeksiyonuna karşı doğal çareleri deneyebilirsiniz. Doğal tedavi yöntemlerinin mantar enfeksiyonuna karşı etkili olduğunu gösteren kanıtlar bulunmamaktadır. Doğal tedavi yöntemleri genellikle çay ağacı yağı gibi farklı bitkisel yağların genital bölgeye topikal olarak uygulanması ile gerçekleştirilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir