Perşembe, Haziran 17
Home>>Beslenme>>Erkekler İçin Sağlıklı Besinler
BeslenmeGüzellik - Bakım

Erkekler İçin Sağlıklı Besinler

Erkekler İçin Sağlıklı Besinler

Muz: Potasyum içerir. Kas kasılmalarına ve kemik sağlığına iyi gelir. Kan basıncına yardımcı olur, sodyumun azaltılması gerekir.

Antep fıstığı: Protein, lif ve çinko içerir. Kabuklarından ayırıp yiyin çünkü kolesterolü yükseltir ve fazla kalori alımını kolaylaştırır.

Ceviz: selenyum içerir. Prostat kanserini önler. Bağışıklık sistemini güçlendirir ve dengeler. Tiroid fonksiyonunu sağlıklı bir şekilde destekler.

Domates sosu: Likopen ve antioksidan içerir. Bazı kanser türlerine karşı özellikle prostata karşı korur.

Soya Gıdaları: Soyalı gıdalar prostat kanserine karşı güçlendirir. Peyniri, çorbası ve sütü önerilir. Karışık Sebzeler: hücre sağlığını destekler, kansere karşı korur. Her öğün farklı renkli sebzeleri tüketin.

Turuncu sebzeler: beta karoten, lutein ve c vitamini içerir. Prostat büyümesini engeller. Kırmızı dolmalık biber, havuç, balkabağı ve tatlı patates tüketin. Yeşil yapraklı sebzeler: ıspanak, lahana, karalahana, gözlere ve prostata iyi gelir. Lutein ve zeaksantin içerir. Katarakt, makula dejenerasyonu gibi kronik göz hastalıklarına iyi gelir.

Patates: c vitamini, antioksidan içerir. Serbest radikallere karşı savaşır. Kanser, kalp hastalığı, artrite iyi gelir. Fırınlanmış patates tüketin.

Yumurta: lutein, protein ve demir sağlar. Sarısı ve beyazı birlikte yenmelidir. Kolesterolunuz yüksekse haftadan az sayıda tüketin. Yüksek lifli tahıllar: sindirim sistemine ve kalbe faydalıdır. Esmer pirinç: kalp hastalığı, tip 2 diyabet riskini azaltır, vücut ağırlığını korur. Çilek-böğürtlen-dut: zihinsel ve fiziksel anlamda faydalıdır. Kanser riskini azaltır, belleği güçlendirir, yeni doğanlarda faydalıdır. Kahve: uyanık kalmaya yardımcı olur. Sade kahvede kalori yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir