Çarşamba, Şubat 24
Ev>>Beslenme>>Enerji Seviyenizi Yükselten Harika Yiyecekler
BeslenmeDarıca DiyetisyenDiyetGebze DiyetisyenGebze Fitness Özel Ders

Enerji Seviyenizi Yükselten Harika Yiyecekler

Enerji Seviyenizi Yükselten Harika Yiyecekler

Özellikle diyet yapanların bol enerjiye ihtiyacı vardır.

Modu yükselten ve enerji veren besinleri öğrenelim. Ayrıca ruhumuza da iyi gelen besinlerden biri de elmadır.

Enerji, ruh hali ve metabolizmayı destekleyen yiyecekler vardır. Beyin kimyasallarına etki ederler.

Daha fazla kalori yakmayı sağlayan vücuda bu sinyali veren ve mutluluk veren besinlerden biri de kremasız şekersiz kahvedir.

Kan şekerini sabitler. Akıllı karbonhidratlar. Enerji ve ruh hali için hayati öneme sahiptirler. Serotonin düzeylerimizi yükseltir.

Yorgunluk, kan şekeri düşmesi ve karamsarlığa birebirdir tatlılar ve karbonhidratlar.

Diyet versiyonu da esmer ekmek, makarna, pirinç gibi tam tahıllardır. Badem ve fındık. Protein ve magnezyum minerallerini içerir.

Enerji içeren şeker içerir. Magnezyum özellikle enerji ve güç verir. Bazı balık türlerinde de bulunur. Yağsız ve derisiz balık ve tavuk eti de idealdir.

Beyni etkiler mutluluk güç ve tokluk verir. B12 içeren etler uykusuzluk ve depresyona iyi gelir. Çay ve siyah kahve de arada gereklidir. Folat deposu yeşil yapraklı sebzeler de tüketilmelidir.

Ispanak ve marulda enerji boldur. Baklagiller, fındık ve narenciye de faydalıdır. Lifli besinler gün boyunca tok ve sağlam tutar. Fasulye, meyve, sebze ve tahıl tüketin.

Metabolizmayı hızlandırmak için bolca su için. Şekersiz tüm içecekler enerji verir. Sulu sebze ve meyvelere yönelin. Elma, kereviz ve yulaf ezmesinde de su bulunur.

Enerji ve ruh haline bitter çikolata da birebirdir. Teobromin maddesi içerir. Gün boyu enerjik kalmak için altın öneri ise kahvaltıdır.

Tam tahıllı karbonhidrat, yağsız protein ve bolca lif tüketin. Egzersiz de depresyona bire birdir. Günde en az 15 dakika yürüyün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir