Perşembe, Haziran 17
Home>>Diyet>>Darıca Diyetisyen>>En İyi Sağlıklı Hızlı Zayıflama Yöntemi Diyetsiz Zayıflama
Darıca DiyetisyenDiyetGebze Diyetisyen

En İyi Sağlıklı Hızlı Zayıflama Yöntemi Diyetsiz Zayıflama

Hızlı zayıflama yöntemleri ; Ağır yemeklerden özellikle kızartmalardan kaçının. Bunun yerine haşlama, ızgara,  fırında veya yağsız tavada yemek pişirmeyi tercih edin.

*Şerbetli hamur tatlıları yerine daha az kalorili olan sütlü tatlıları ya da dondurmayı tercih edin.

*Meyve kilo aldırmaz düşüncesi doğru değildir.  Fazla meyve yemek kilo aldırır. Çünkü meyvelerde meyve şekeri fruktoz vardır. Meyve suyu, içmek yerine her zaman meyve yemek daha doğrudur. Meyveler posa içerir bağırsak sisteminin çalışmasına yardımcı olur.

*Meyve suları, meyveli sodalar ve şekerli asitli içecekler bol şeker ve kalori içerir. İçildikten sonra çabuk acıkma duygusu yaratır. En iyi ve kalorisiz içecek sudur. Bol bol su içmek kilo almanıza engel olur. Su vücudunuzu toksik ögelerden arındırır.

*En yüksek kalori yağdadır 1 gram yağ 9 kaloridir. Bu yüzden tükettiğiniz yağ miktarını azaltın. Sebze yemeklerini az yağla pişirin. Et yemeklerine hiç yağ koymayın ve etin kendi yağıyla pişirin.

*Hızlı zayıflama yöntemleri ; Yemeklerde mutlaka salata tüketin. Salatalar posa içerir. Tokluk sağlar. Vitamin kaynağıdır. Bir porsiyon salatanıza 1 tatlı kaşığı zeytin yağı koyabilirsiniz. Lezzet katmak için, nar ekşisi, yoğurt ilave edebilirsiniz.

*Yemek porsiyon ölçülerinizi küçültün. Bunun için en kolay yol tabakları küçültmektir. Küçük tabak bir porsiyon yemekle dolar. Dolu tabak da gözünüzü doyurur.

*Diyet yapan gün boyunca yediklerinizi  not almanız kendinizi kontrol etmenizi sağlar.

*Acı biber metabolizma hızını arttırır. Bu sebeple kalori yakımını hızlandırmak için yemeklere yarım çay kaşığı acı biber ekleyin.

*Üç dört kat için hiç asansör kullanmayın, onun yerine merdiveni tercih edin. Her zaman aktif olun.

*Alış verişe giderken aç karınla gitmeyin. Karnınız açken gereksiz yüksek kalorili şeyler almak istersiniz. Evde liste hazırlayın ve listenize sadık kalarak alış veriş yapın.

*Hızlı zayıflama yöntemleri ; Her gün iş yerinize giderken veya bir yerlere giderken aracınızı en uzak yerlere park edin ve yürüyün. Servis kullanıyorsanız bir durak önce inerek yürüyün. Yürüyebileceğiniz mesafedeki yerlere yürüyerek gidin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir