Pazar, Kasım 28
Home>>Hastalıklar>>Cilt Hastalıkları>>Elma Sirkesinin Yüz Güzelliği İçin 7 Kullanım Şekli
Cilt HastalıklarıFaydalı BilgilerGüzellik - BakımŞifalı Bitkiler

Elma Sirkesinin Yüz Güzelliği İçin 7 Kullanım Şekli

Elma Sirkesinin Yüz Güzelliği İçin 7 Kullanım Şekli

Sağlık için bilinen elma sirkesinin düzinelerce faydası vardır. Elma sirkesi hem insanlar hem de hayvanlar için faydalıdır. Genelde insan sağlığı için faydalı olduğunu herkes biliyor ama herkes bunun cilt problemleri için de güçlü bir çözüm olduğunu bilmiyor. Yüzümüzdeki problemler için elma sirkesinin nasıl kullanacağına dair 7 çözüm yolunu bu yazımızda bulabilirsiniz.

Elma Sirkesi Sebum Dengesini Sağlar

Elma sirkesinin cilt sağlığı açısından en iyi faydalarından biri, sebum seviyelerini mükemmel bir dengeye getirerek sebum üretimini kontrol etme yeteneğidir. Çok fazla sebum genellikle akne ve çatlaklarla sonuçlanırken, yavaş sebum üretimi donuk ve kuru cilde yol açar. Cildinizde sebum üretiminindengesini sağlamak için günlük olarak elma sirkesi kullanın.

Elma Sirkesi Yüzünüz İçin Eksfoliyasyon Görevi Görür

Cildi soymak (eksfoliyasyon) için birçok yol vardır, ancak çoğu, fırça ve kimyasal peeling gibi, hassas yüz cildi için oldukça zararlıdır. Cilt için elma sirkesi kullanmak, yüzünüzün cildini mükemmelleştiren asetik asit sayesinde kimyasal kabuğun olumsuz etkilerini hissetmeden yumuşak, nazikçe pul pul dökülmesini sağlar.

Güneş Yanıkları İçin Elma Sirkesini Kullanabilirsiniz

Öğrenebileceğiniz en önemli cilt sağlığı ipuçlarından biri güneşte olduğunuzda dikkatli olmanızdır. En kötüsü zaten olduysa ve şimdi de güneş yanığından kaynaklanan kızarıklık ve acı çekiyorsanız, cildiniz için popüler elma sirkesi kullanımından faydalanın. Güneş yanığı için elma sirkesini hızlı bir şekilde yumuşatmak ve iyileştirmek için bir tedavi olarak kullanabilirsiniz.

Aknelerle Mücadele İçin Elma Sirkesi Kullanımı

Sivilce hastalarının çoğu zaten çok sayıda çözüm bulmaya çalışmışlardır, ancak açık ve pürüzsüz bir cilt elde etmenize yardımcı olabilecek bir şey akne için elma sirkesi kullanmaktır. Şaşırtıcı etkisini yaşamak için yüzünüzü elma sirkesi ile yıkayın.

Yüzdeki aknelerin giderilmesi için elma sirkesi kullanmanın sır, elma sirkesinin antibakteriyel ve antifungal özelliklerini veren ve cildinizi akneden kurtaran doğal bir bileşen olan malik asittir.

Elma Sirkesi Cildinizi Parlatmaya Yarar

Donuk cilt ve geniş tıkanmış gözenekler, kızların günlük olarak uğraşmaları gereken en yaygın cilt sorunlarından ikisi. Neyse ki, bu iki sorun, toner için elma sirkesi kullanmaya karar verdikten sonra gidebilir. Sirkenin büzücü özellikleri gözeneklerinizi temizler, sıkılaştırır ve cildinize parlak bir görünüm kazandırır.

Elma Sirkesi Siyah Noktalardan Kurtulmanızı Sağlar

Siyah noktalarınızın doğasının ne olduğu önemli değildir: hiperpigmentasyon veya eski yara izleri olsun, yüzünüzdeki koyu noktalar için elma sirkesi kullanmak her zaman hayalini kurduğunuz çift tonlu, pürüzsüz ve sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olabilir. Evde Siyah Nokta Nasıl Temizlenir? Siyah Nokta Tedavisi İçin 10 Yöntem

Elma Sirkesi Yaşlanmayı Geciktirir

Yüzünüzde yaşlanma belirtilerinin görünmesini istemiyor musunuz? Uyumadan önce yüzünüzde elma sirkesi kullandığınızdan emin olun! Elma sirkesinde bulunan alfa hidroksil asitler, ince çizgileri, kırışıklıkları ve yaş lekelerini en aza indirir, böylece dilediğiniz kadar genç görünmenizi sağlar!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir