Çarşamba, Haziran 23
Home>>Beslenme>>Elma Sirkesi Ve Doğal Güzellik

El Yıkama Sirkesi Ne İşe Yarar?

Bundan binlerce sene öncesinde bir mahzende unutulmuş bir şarap şişesinden tamamen tesadüf olarak bulunan elma sirkesi birçok sorunun tedavisinde kullanılmaktadır. Cilt lekelerinin temizliğinde, fazla kiloların verilmesinde, sağlıklı olmayan saç tiplerinde, varis oluşmuş damarlar vb. birçok sağlık problemine iyi geldiği bilinmektedir. Özellikle etkili yarattığı alanlar ise parlak saçlar, lekesiz ciltler ve fit bir vücudunuzun olmasında çok büyük faydası olduğu bilimsel gerçeklerdir.

Elma sirkesi ile yapılan cilt bakımlarını herkes basitçe evlerinde çekinmeden uygulayabilirler. Bu güne kadar herkesin sadece yemek sofralarında gördüğü ve kullandığı elma sirkesinin diğer inanılmaz faydaları ise şöyle:

Kepeksiz Saçlar:

Saçlarınızı yıkadıktan sonra bir su daha hazırlayın ve bu suyun içerisine elma sirkesi ilave edin. Elma sirkeli su ile saçlarınızı durulayın ve nihayetinde saçlarınızdaki kepek yok olacak ve parlaklık kazanacak. Güzelliğinizi dışa yansıtmak için en etkili uygulamalardan olan saçların güzel görünmesini gölge altında bırakan şeylerin başında kepek yer almaktadır. Elma sirkesi ile buna son verebilirsiniz.

Aknelerin Tedavisi:

Bir kap içerisine elma suyu sirkesi koyun ve su ile hafiften seyreltin. Çıkan su ile yüzünüzü temizleyin ve ardından durulayın. Bu işlem sonucunda cildiniz yumuşaklaşacak ve aknelerin meydana gelmesini sağlayan mikropları yok edecektir. Gençlik döneminizde cildinizde meydana gelen aknelerin güzelliğinize gölde düşürmesini istemiyorsanız elma sirkesinden faydalanmalısınız.

Varisli Damarlara:

Elma sirkeli suyumuzun içerisine bir bezi koyun ve çıkartıp sıkın. Çıkartmış olduğumuz elma sirkeli bezi varis olan bölgeye sararak 30 dakika bu şekilde sarılı olarak bekleyin. Bu süreç dolana kadar bacaklarınızı yukarı doğru kaldırarak rahatlamasını sağlayın ve dinlendirin. Bu işlemi sabah akşam tekrarlayarak faydalı sonuçlar alacağınızı göreceksiniz.

Fazla Kilolardan Kurtulmak ve Zayıflamak İçin:

Bir bardak kadar suyun içerisine 1 ya da 2 kahve kaşığı kadar elma sirkesi ve bir kahve kaşığı bal ilave edip güzelce karıştırın. Bu işlemin faydalı olması ve amacına ulaşması için güzel bir rejim programı ile birlikte kullanılması gerekmektedir. Bu şekilde uygulandığında düzenli olarak kilo vereceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir