Pazar, Eylül 19
Home>>Faydalı Bilgiler>>Dudak Bakımı İçin Öneriler Güzel Dudaklar?
Faydalı BilgilerGüzellik - Bakım

Dudak Bakımı İçin Öneriler Güzel Dudaklar?

Dudak Bakımı İçin Öneriler

Her yaştan bayanın güzel ve dikkat çekici görünmek için öncelikli olarak dikkat etmesi gereken vücut noktalarının başında dudaklar gelmektedir. Bir kişi ile karşı karşıya geldiğinizde öncelikle dikkat çeken ve ilgi görecek olan dudaklarınızın daha güzel ve dikkat çekici olması için iki önemli noktaya özen göstermeniz gerekmektedir. Bu önemli noktalardan ilki dudaklarınızın nem oranını korumanız ve sürekli olarak nemli kalmasını sağlamanız diğeri ise güneş tarafından yayılan zararlı ışınlardan korumanızdır. Bu iki maddeyi daha kısa bir şekilde açıklamamız gerekir ise dudaklarınızda çatlaklar ve kurumalar olmasını engellemenizdir.

Daha güzel görünmek için dudaklarınıza süreceğiniz rujun kalitesine önem vermelisiniz. Sadece güzel görünmek için değil aynı zamanda dudaklarınızda çatlak ve kurumalar oluşmaması için kaliteli rujlar tercih etmeli ve “ lip liner “ kullanarak istediğiniz görünümü vermelisiniz. Bununla birlikte bayanların dudaklarına her ruj sürdüklerinde dudaklarını emme alışkanlıklarından hızlı bir şekilde kurtulması ve sürekli ağızdan nefes alma eylemlerine son vermeleri gerekmektedir. Bu iki alışkanlık dudakların daha hızı çatlamasını ve kurumasını sağlamaktadır.

 

Doğru Dudak Bakımı

Dudaklarınızın daha yumuşak ve dikkat çekici olması aynı zamanda sağlıklı görünmesi için sadece nemlendirici kullanmanız kozmetik bakımından yeterli olacaktır. Ancak bununla birlikte daha sağlıklı bir yöntem de gün içerisinde tüketeceğiniz su miktarına dikkat etmektir. Gün içerisinde en az 8 bardak su tüketmeniz durumunda hem vücudunuzun gerek duyduğu su ihtiyacını karşılayacak hem de dudaklarınız için doğal bir nemlendirici etkisi yaratabileceksiniz. Ancak 8 bardak suyu arka arkaya içmemelisiniz.

Eğer dudaklarınız çok fazla kuruyor ve bu hem güzel görünmesini engelliyor hem de canınızı yakıyor ise her gece yatmadan önce kalın bir tabaka olacak şekilde dudak kremi veya balmumu sürerek uyuyun. Uyandığınızda hem daha yumuşak hem de daha güzel bir dudağa sahip olacak, makyajınızı daha rahat yapabileceksiniz.

Son olarak yukarıda kısaca belirttiğimiz dudağı emerek ıslatma işleminden bahsetmek istiyoruz. Bu işlem kısa süreli olarak dudaklarınızı nemlendirecek iken uzun vadede dudaklarınıza zarar verecek bir işlemdir. Sürekli olarak dudaklarınızı emerek ıslatıyor iseniz daha uzun ve kalıcı dudak kuruluğu yaşayabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir