Pazar, Eylül 19
Home>>Faydalı Bilgiler>>Dr. Mehmet Öz’den Cilt Güzelleştirme Sırları
Faydalı BilgilerGüzellik - BakımMaskelerSağlık Haberleri

Dr. Mehmet Öz’den Cilt Güzelleştirme Sırları

Dr. Mehmet Öz’den Cilt Güzelleştirme

Ülkemizin Amerika’da ki gururu Mehmet Öz’den  cildimizi kısa süre içinde ve doğal yollardan güzelleştirmenin formülü.

Ünlü kalp-damar cerrahımız Mehmet Öz Amerika da çok tanınan bir doktordur. Ünlü ekonomi dergisi Forbes 2011 yılının en etkili 3. kişisi seçmiş New York Magazin Dergisi ‘Yılın Doktoru’ ödülünü kendisine vermiştir. Amerikan televizyonlarında çok seyredilen programlarla insanları bilinçlendirmekte ve çok takdir edilmektedir.

Programlarının ve söylemlerinin ana teması doğal beslenmek ve her gün sporu hayatımızın bir parçası haline getirmek. Cildimizle ilgili önerilerini sizler için derledik.

            MEHMET ÖZ CİLT MASKESİ

Kahve ile zeytinyağı maskesi. Kahvenin telvesi ile zeytin yağını karıştırarak macun kıvamında bir karışım elde ediniz. Ne çok sert ne de çok katı olacak şekildeki karışımı yüzünüze masaj yaparak uygulayın. 5 dakika kadar bekledikten sonra soğuk su ile yıkayın. Kahvedeki antioksidan etki ile zeytinyağındaki cildi besleyen vitaminler cildinizde çok yumuşak bir etki bırakacak. Hafta 1 veya 2 kere uygulayabilirsiniz.

      MEHMET ÖZ’DEN TÜYOLAR

  • Makyaj Temizliği

Cildinizi temizlerken pahalı temizleme kremleri yerine bebek şampuanı kullanabilirsiniz. Bir pamuğa şampuanı dökün ve cildinizi temizleyin.

  • Dudak Kremi

   Çatlayan ve mat dudaklarınız için bir çay kaşığı balı biraz toz şeker ile karıştırın ve dudaklarınıza sürün 1 dakika kadar bekledikten sonra nemli havluyla silin. Yumuşak ve parlak dudaklar sizi bekliyor.

  • Cilt için Beslenme

Dr. Mehmet Öz dışarıdan ne kadar müdahale edersek edelim cilt için önemli olan vücudun vitamin ve mineral dengesi olduğu belirtiyor ve bizler için nelere dikkat etmemiz gerektiğini açıklıyor.

Cildimiz için B vitamini çok önemli. B vitamini temel olarak yumurta ,et, balık ve fındıkta bulunuyor.

Sabahları kahvaltıda yumurtayı mutlaka yiyin. Hem B vitamini alırken hem de yumurtanın sarısında bulunan yağ ile cildimizi korumuş oluyoruz.

Domatesin içinde bulunan likopen cildi  güneşin yaşlandırıcı etkilerine ve kansere karşı korumada önemli rol oynar.

A,C,E vitamini bulunan gıdalar sağlıklı ve genç bir cilde sahip olmak için önemli rol oynar.

İşlenmemiş kuru yemişler, avokado,  somon, keten tohumu gibi besinlerdeki sağlıklı yağlar ve cilt hücrelerinin yenilenmesi için gerekli olan magnezyumu sağlar.

Cildin sağlıklı ve nemli kalması için günde en az 2.5 litre su içmeliyiz.

Güzel ve sağlıklı bir cilt için alkol ve kafeini sınırlı tüketmeliyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir