Çarşamba, Nisan 21
Home>>Gebelik - Hamilelik>>Doğum Sonrası Çatlaklar için Doğal Çözümler
Gebelik - HamilelikGüzellik - BakımHastalıklarTedaviler

Doğum Sonrası Çatlaklar için Doğal Çözümler

Doğum Sonrası Çatlaklar için Doğal Çözümler

Doğum çatlakları genel olarak doğumdan sonra meydana gelen fakat basit uygulamalar yardımı ile deri esnekliğini tekrardan eski haline getirip bu olumsuz durumu çözebilen bir durumdur. Hamilelik esnasında alınan her kilo ve karın bölgesinde meydana gelen fazla gerginlikten ötürü karın ve bacaklarda çatlaklar olur.  Bu dönemlerde kullanılan krem ya da alınan çeşitli önlemler her zaman faydalı olmaz. Doğum sonrası çatlaklar için şifalı bitki yağlarının çok büyük faydaları olacaktır.

Doğum sonrası oluşan çatlakları yok etmek için basit öneriler:

İlk olarak yapmanız gereken iş dengeli bir biçimde beslenmeye başlamanız olacaktır. Sık sık aşırı kilo alış verişi bir yandan sağlığınız için zararlı öte yandan da cildin yapısal olarak bozduğundan görüntü olarak az da olsa sorun çıkarır. Alanında uzman kişilerden yardım almadan kesinlikle diyet yapmamanız gerekmektedir. Güzellik için daha uzun zaman diliminde cildinize zarar vermeyin. Spor hayatınızın her zaman bir parçası olmak zorundadır bunun yanı sıra su tüketiminizi de kesinlikle ihmal etmemelisiniz. Yeni çatlak oluşumlarını engellemek içinde kese yapmanız gerekmektedir. Uygulayacağınız kese işlemi cildi toparlar ve sıkılaşmaya başlar.

Öncelikle işe dengeli beslenmekle başlamalısınız. Sık ve çok kilo alıp vermek hem sağlık için zararlı hem de cilt yapısını bozduğu için görünüşünüzde ufak da olsa sorun yaratıyor. Bu yüzden bir uzmana danışmadan diyet yapmaktan kaçının.

Güzellik uğruna daha uzun vadede cildinize zarar vermeyin. Spor yapmayı aksatmayın ve su tüketimini ihmal etmeyin. Yeni çatlakların oluşumunu engellemek için kese yapmak gerekiyor. Yaptığınız kese sayesinde cildiniz toparlanıyor ve sıkılaşmaya başlıyor.

Doğum sonrası çatlak giderici bitkisel yağlar:

  • Kakao yağı,
  • Gliserin yağı,
  • Keten yağı,
  • Badem yağı,
  • Saf Zeytinyağı,
  • Çörekotu yağı,
  • Kantaron yağı,
  • Kayısı yağı,
  • Melissa yağı.

Doğum sonrası çatlaklar nasıl geçer?

Doğum sonrası çatlaklarını önlemek adına tüm şifalı bitki yağlarını eşit oranlarda karıştırınız. Karışım hazır hale geldikten sonra kuruyan bölgelere uygulayınız. Hamilik sonrasında meydana gelen doğum çatlaklarını yok etmek için büyük faydalar sağlayacaktır.

Doğum sonrası çatlaklar için bitkisel tedavi kremi nasıl yapılır?

Hazırlamış olduğumuz doğum sonrası oluşan çatlağı gidere kremi uygulama bölgesini temizledikten sonra günlük olarak hafif bir şekilde masaj yaparak cilde güzelce yedirilmelidir. Uyguladığımız bu krem cildimizi sıkılaştırdığından dolayı çatlak oluşumuna çok büyük ölçülerde engel olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir