Cuma, Haziran 25
Home>>Ana Sayfa>>Doğal Yollarla Tüylerden Kurtulma Yöntemleri?
Ana Sayfa

Doğal Yollarla Tüylerden Kurtulma Yöntemleri?

Doğal Yollarla İstenmeyen Tüylerden Kurtulma

Bayanların büyük kabusu olan istenmeyen tüyler, özellikle de yaz geldiğinde bayanlar için en büyük problemlerden  hiç şüphesiz. Kimi zaman epilasyon ile bu derde çare arayan bayanların dışında  acılı ve ağrılı yöntemleri tercih etmek zorunda  kalan bayanlar da var elbette.  Bizlerse bugün sizlere için ev ortamınızda tamamen doğal yöntemlerle istenmeyen tüylerden kurtulmanın formüllerinden bahsedeceğiz.

Nasıl Tüyleri Yok Ederiz

Bu konudaki İlk önerimiz tuz ve limon karışımıyla geliyor. Her şeyden önce ağda uygulanmış olan bölgeyi suyla yıkıyor ve kuruluyoruz  ardından da da limon suyu ile  tuz karışımını  bir pamuk aracılığıyla bölgeye sürüyoruz.  Burada unutulmaması gereken nokta bu karışımı 3 gün üst üste aynı bölgeye uygulamalısınız.  Yine aynı işlemi, takip eden aylarda da 3 er gün üst üste bacaklarınıza sürdüğünüzde tüylerinizin seyreldiğini sizler de fark edeceksiniz. Bu arada  hemen belirtelim ki tuz ve limon karışımını sürdükten sonra bacaklarınız üzerinde 2 saat kadar kalması ve gözeneklere iyice nüfus etmesi gerekiyor.

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın bir formülü de sarımsak ve soğan rendesiyle geliyor. Yine yakın zamanda ağda uygulaması yapılmış bacaklara rendelenmiş sarımsak ya da soğan püresi uygulandığında kıl kökleri zayıflıyor ve tüyleriniz daha seyrek çıkmaya başlıyor.

Bu konuda portakal ve zeytinyağı da oldukça etkili. Öncelikle kabukları soyulmuş olan bir portakalı blendıra koyun. Ardından da yarım bardak kadar zeytinyağını blendıra ekleyerek iki malzemeyi de blendır da karıştırın ve macun haline getirin. Yine diğer karışımlar gibi ağda uygulaması yapılmış olan bacaklarınıza krem kıvamındaki portakal ve zeytinyağını uygulayarak en az 1 ya da 2 saat tutun.

 Bir başka istenmeyen tüylerden kurtulma yolu da ağızdan alınan gıdalarla ilgili. Her gün tüketeceğiniz bir fincan nane çayı, bu konuda oldukça endike olacaktır örneğin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir