Pazar, Kasım 28
Home>>Faydalı Bilgiler>>Doğal Yollarla Cildinizdeki Ölü Hücreleri Temizleyen Ürünler
Faydalı BilgilerGüzellik - Bakım

Doğal Yollarla Cildinizdeki Ölü Hücreleri Temizleyen Ürünler

Doğal Yollarla Cildinizdeki Ölü Hücreleri Temizleyen Ürünler

Bazı ülkelerde ciltteki ölü hücreleri temizlemek için kullanılan bazı kremler / sabunlar yasaklanmaya başladı. Bunların çoğu plastik mikro boncuklar içerir. İngiltere’de bu yasak 19 Haziran’da başladı ve Galler’deki ise 30 Haziran’da başlayacak. Bunların asıl amacı doğada çabucak çözünmeyen bu mikro plastik boncuklar su ile beraber behirleri, gölleri ve okyanusları kirletmekte ve buradaki ekosisteme zarar vermektedir.

Bu nedenle çevreye zararlı olan bu ürünlerin yerine ciltteki ölü hücreleri temizleyen başka ve doğal ürünler kullanabilirsiniz.

Beyaz veya Kahverengi Şeker: Şeker doğal bir nemlendiricidir, yani çevreden gelen nemi kendisine çeker. Şeker ya da şeker türevleri olan ürünleri cildinizde uyguladığınızda cildinizin nemlenmesine yardımcı olur. Yaşlanan cildi tedavi etmek için kullanılan bir alfa hidroksi asit olan doğal bir glikolik asit kaynağıdır. Hassas cildin daha iyi olmasını sağlayan, tuzdan daha ince bir peeling sunar.

Tuz: Tuz şekere göre daha kaba olma eğilimindedir, ancak yine de büyük bir soyulma sağlar. Yapabileceğin en iyi tuzu bulup kullanın. Livestrong’a göre, tuz doğal bir antiseptiktir, yani “bakterileri öldürmeye yardımcı olabilir ve bakteriyel ilişkili cilt hastalığına bağlı herhangi bir kaşıntı ve ağrı ile birlikte iltihabı azaltır.” Dairesel sürtünme hareketi gözenekleri açar, dolaşımı iyileştirir ve ölü deri hücrelerini çıkarır.

Yulaf: Yulaf hassas ciltler için mükemmeldir, çünkü bunlar tuz ve şekere göre daha az aşındırıcıdır ve yatıştırıcı kalitesiyle bilinirler. Güneş yanığını iyileştirmek için, enflamasyonu azaltma yetenekleri sayesinde faydalıdırlar. Onları öğütün, su ile karıştırın ve macunu yüzünüze uygulayın.

Kahve Telvesi: Kahve esansındaki artık kafein, selülit görünümünü azaltabilir ve cildinize daha eşit bir ton verebilir, kan akışını arttırır. Kahve oldukça kaba olabilir, bu yüzden olabildiğince ince öğütmek ve yüzünüzde değil vücudunuzun ana kısmında kullanmak en iyisidir.

Yoğurt: Yoğurt, pul pul dökülmek için bariz bir seçim gibi görünmeyebilir, çünkü o kadar pürüzsüzdür, fakat ölü cilt hücrelerini yok etmek, akne kesilmelerini azaltmak ve cildi yumuşatmak için iyi olan laktik asit içerir. Yüzünüze sürün ve birkaç dakika cildinize nüfuz etmesi için bekletin. Haftada birkaç kez kullanırsanız fark edersiniz.

Kabartma Tozu: Hamur işlerinizde muhtemelen en çok kullanılan bileşen, kabartma tozu muhteşem bir cilt malzemesidir. Kabartma tozu, yeterince aşındırıcıdır ve su, bal veya hindistancevizi yağı ile bir macun içine kolayca karışır. Oluşan karışımı yüzünüze sürebilirsiniz.

Pirinç: Pirinç, baharat öğütücüsüne ince bir şekilde öğütüldüğünde, etkili bir vücut eksfolyantı yapar. Öğütülmüş pirinç, hindistancevizi yağı, şeker ve taze zencefil kökü kullanılarak hazırlanan macun cildinizdeki ölü hücreleri temizlemenin iyi bir yoludur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir