Pazartesi, Ağustos 2
Home>>Faydalı Bilgiler>>Doğal Makyaj Temizleme Suyu Nedir? Nasıl Kullanılır?
Faydalı BilgilerGüzellik - BakımŞifalı Bitkiler

Doğal Makyaj Temizleme Suyu Nedir? Nasıl Kullanılır?

Doğal Makyaj Temizleme Suyu

Her yerden kolaylıkla ulaşabileceğiniz sayısız makyaj temizleyiciler piyasada sizleri beklemektedir. Makyaj temizleme suları e makyaj temizleme sütlerini her kozmetik mağazasında görebilirsiniz. Bu ürünler çoğu zaman yüksek fiyatları yüzünden bayanlar tarafından tercih edilmez. Bunların yerine su ile makyajlarını temizlemekle yetinirler. Su ile temizleme işlemi sadece yüzdeki görünen makyajı temizler. Geriye kalan gözle görülmeyen makyaj kalıntıları cilt yapısını bozarak cilde zarar vermeye başlar. Kozmetiklerde satılan temizleme malzemeleri çok pahalı geliyorsa veya kimyasal ürünleri cildinize sürmek istemiyorsanız sizlere doğal makyaj temizleyicinizi kendiniz yapma fırsatı veriyoruz.

Sizlere vereceğimiz tariflerden size en uygun olanı seçip hazırlayabilir ve cildinizi en güzel şekilde derinlemesine temizleyebilirsiniz. Hem de en doğal ürünlerle!

Salatalıklı makyaj temizleme suyu

Malzemeler

1 adet büyük salatalık
1 su bardağı süt

Salatalıklar kabukları ile birlikte rendelenir. Üzerine süt eklenir. İyice karıştırdıktan sonra bir süzgeç yardımıyla karışım süzülür ve posasız bir karışım elde edilir. İşte makyaj temizleyiciniz hazır!

Yeşil elmalı makyaj temizleme suyu

Malzemeler:

1 adet yeşil elma
Yarım litre süt
1 yemek kaşığı badem yağı

Elmanın kabuğunu soyun ve kabuğu rendeleyin. Rendeledikten sonra sütün içine ekleyin ve karıştırın. Bu karışımı süzgeç ile süzün ve posasız karışımın içine badem yağı ekleyin. İyice karıştırın. Makyajınızı temizlemek için doğal bir karışım elde ettiniz.

Ballı makyaj temizleme suyu
Malzemeler
1 yemek kaşığı bal
2 yemek kaşığı un
1 yemek kaşığı su

Tüm malzemeleri küçük bir kaba boşaltın ve karıştırmaya başlayın. Karıştırdıkça tam bir kıvam almaya başlayacaktır. Elde ettiğiniz bu karışımı tüm yüze ve boyuna uygulayın ve ovalayarak cilde yedirin. 10 dakika beklettikten sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayın. İyice durulayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir