Cuma, Kasım 26
Home>>Faydalı Bilgiler>>Doğal Kas Yapmaya Yardımcı Olan Besinler
Faydalı BilgilerSağlık HaberleriTakviye Besinler

Doğal Kas Yapmaya Yardımcı Olan Besinler

Doğal Kas Yapmaya Yardımcı Olan Besinler

Kas yapmak için doğru yiyecekleri yemeniz ve doğru egzersizleri yapmalısınız. Aksi halde kas büyümesi hedefinize ulaşmanıza oldukça zor bir süreç olabilir. Bu makalede, kas yapmak için yemeye ihtiyacınız olan en iyi yiyeceklerden bazılarını listeledik. Bu sağlıklı kas yapıcı yiyecekleri diyetinize dahil ederseniz, egzersizleriniz daha iyi sonuçlar verebilir.

Zinde kalmanın ve kas inşa etmeye başlama zamanına karar verdiğiniz zaman sağlıklı bir diyet programı da hazırlayıp uygulamanız gerekiyor.

Bir egzersiz planlamak kolay olsa da, sağlıklı bir diyet planlamak basit olmayabilir. Yoğun çalışma takvimlerimiz, işiniz ve diğer sorumluluklarımızla, günlük yemeklerimizi planlamak için zaman bulmak zor olabilir. Bazılarımız nereden başlayacağını bile bilmiyor.

İşte sağlıklı kasların oluşturulmasına yardımcı olmak için en iyi on yemeklerden bazıları.

Yağsız Sığr Eti

Yalın sığır eti birçok nedenden ötürü en popüler yiyeceklerden biri olmuştur. Aynı zamanda B-vitaminleri, amino asitler ve protein açısından da zengindir.

Yağsız sığır eti, kas gücünü arttırmak, protein sentezini arttırmak, kas gelişimini arttırmak ve egzersiz veya atletik aktiviteden iyileşme sürelerini azaltmak için kas geliştirme sürecine yardımcı olan çok kritik bir erkek hormon olan sağlıklı testosteronu desteklemektedir.

Çalışmalar ayrıca, kırmızı etleri düzenli olarak yiyen insanların genellikle daha az strese ve daha az kaygı sorununa sahip olduklarını göstermiştir.

Yumurta

Yumurtalar başka popüler bir seçimdir. Bazı uzmanlar yumurtaların sağlık yararları arasında fikir ayrılığına düşse de yumurta tüketimi kas inşa etmenin sağlıklı ve verimli bir yoludur. Onlar da iyi bir diyet kolesterol kaynağı ve birçok yönden hazırlanması kolay bir yemektir.

Bazı spor salonu uzmanları günde 8 adet haşlanmış yumurta beyazı önerse de günde 2-4 arası tüm yumurta tüketmek daha yararlı olabilir.

Nitekim uzmanlar, kas inşa etmeye odaklandıklarında yumurtaların tüm olarak alınması gerektiğini vurgulamaktadır.

Fındık

Fındık, lif, protein ve kalorilerin mükemmel bir kaynağıdır.

Mola vermeniz gerektiğinde harika bir atıştırma olarak tüketilebilir ve hareket halindeyken yanınıza alabileceğiniz bir şeydir. Sağlıklı kas inşa etmek için başka bir basit ve etkili besin kaynağıdır.

Goji Meyvesi

Goji Berry, Çin’den tüm Dünya’ya yayılan eşsiz ve oldukça sağlıklı bir meyvedir. Asya’da binlerce yıldır diyet planlarında yer almaktadır ve dünya çapında popülerlik kazanmaya başlamıştır.

Vücuda sağlıklı besinleri kazandırmakta etkilidir, bağışıklık sisteminizi geliştirmeye yardımcı olur ve doğal antioksidanların kanser ve maküler dejenerasyonla savaşmaya yardımcı olduğu gösterilmiştir.

Bunlar, günlük yemeklere ekleyebileceğiniz veya herhangi bir iş ile meşgul olurken hızlı bir atıştırma olarak kullanabileceğiniz bir meyvedir.

Somon

Somon, başka iyi besleyici bir besindir. Somon balığı, spesifik olması için, sadece vücut geliştirmede değil, aynı zamanda genel sağlığa geldiğinde de çok sayıda fayda sağladığı kanıtlanmıştır.

Somondaki omega-3 asitleri sadece kalp sağlığına yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda kasların bozulmasını da önler.

Balık yememeyi tercih ederseniz, balık yağı takviyeleri de uygulanabilir bir alternatif olabilir. Eğer balık yemek istiyor ancak somon bulamıyorsanız, karides oldukça iyi bir alternatif olacaktır.

Yoğurt

Yoğurt içine eklenen çeşitli sağlıklı meyveler sayesinde öğlenleri tüketebileceğiniz bir öğün ya da gün içinde ki bir atıştırmalık adına oldukça iyi bir seçenektir.

Özellikle egzersiz öncesi bir içecek olarak, yoğurt tüketmek kas inşa etmenize yardımcı olması adına diyetinizde bulunması gereken besinlerden biridir.

Bugünlerde çok popüler olmasına rağmen, içerik etiketlerini dikkatlice okuduğunuzdan emin olun. Bazı markalar, ana malzemeden biri olarak şeker içerdiğinden, bunlar özellikle de kas geliştirmeye yardımcı olmazlar.

Taze meyve veya kuru tahıl ekleyerek daha sağlıklı hale getirebilirsiniz.

Esmer Pirinç

Kahverengi veya esmer pirinç sadece çok sağlıklı vejetaryen bir seçenek değil , aynı zamanda büyük bir amino asit ve protein kaynağı.

Güçlü, sağlıklı kas yapmanıza yardımcı olmak için dakikalar içinde yapabileceğiniz bir başka hızlı yemek.

Lezzetli bir öğle yemeği veya akşam yemeği için biraz dana eti, tavuk ya da sebze ekleyebilirsiniz. Kahverengi pirinç yapmak için bulabileceğiniz çok fazla ağız sulandıran yemek tarifleri vardır.

Fasulye

Fasulye neredeyse her yerde mevcuttur! Herhangi bir diyete çok az yağ ekleyen iyi bir lif ve protein kaynağı. Aynı zamanda sağlıklı karbonhidrat kaynağı da içerirler, bu da kas yapınızı veya kilo verme rejiminize olumlu etkide bulunur.

Kullanımları neredeyse sınırsızdır ve genellikle her türlü yemek için birkaç iyi yemek tarifini internetten kolayca bulabilirsiniz.

Bununla birlikte, yeşil fasulyelerden uzak durmanız gerekebilir. Bunlar, kas bina hedeflerinize uygun olmayan, kalorilerde çok düşük olma eğilimindedirler.

Protein Takviyesi

Bir protein takviyesi kısıtlı zamanı olan ya da düzgün protein alamayanlar, aktif yaşam tarzına shaip kişiler için mükemmel birer alternatiftir.

Çoğu perakendeci ve sağlık gıda mağazasında birçok farklı çeşidi ve çeşidi vardır. Sadece normal öğünlerinizden ziyade bir yemeği atlamaman ya da titremediğinden emin ol.

Protein takviyeleri gününüze ilave protein ve enerji sağlamanın yanı sıra aşırıya kaçmayı unurmamanız gereken besinler arasındadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir