Pazar, Ağustos 1
Home>>Güzellik - Bakım>>Doğal Cilt Sıkılaştırıcı Maske Nasıl Yapılır?
Güzellik - BakımMaskeler

Doğal Cilt Sıkılaştırıcı Maske Nasıl Yapılır?

Doğal Cilt Sıkılaştırıcı Maske

Cilt güzelliği, bayanlar için en önemli etkenlerin başında gelmektedir. Genç veya yetişkin tüm bayanlar pürüzsüz ve güzel bir cilt için pek çok farklı yöntem dener iken bizde sarkan ciltlerden kurtulmak ve daha sıkı bir cilde sahip olabilmek için sizlere etkili ve doğal maske önermek istiyoruz.

 

Yemek alışkanlıklarının yanı sıra fazla kiloların maruz kaldığı ciltler ödem toplayabiliyor, yağlanabiliyor, bozulup şişmeler oluşabiliyor. Özellikle kilo kaybından sonra deri üzerinde oluşan sarkma ve çatlaklar oldukça üzücü bir hal alabiliyor ve psikolojik çöküntülere neden oluyor. Bu problemleri engelleyebilmek için doğadan faydalanabiliriz. Evlerimizde yapıp uygulayabileceğimiz bazı formüller sayesinde cildimize güzellik katıp öte yandan da sıkılık kazandırabilmek hayal olarak görülse de bu kesin olarak gerçekleştirebileceğimiz bir hayal. Evinizde uygulayacağınız bu basit tarifi denemeniz yeterli olacaktır.

Doğal Sıkılaştırıcı Maskenin İçeriği

 

Bir şişe gliserin
5 adet limonun suyu
Yarım kilo kırmızı acı biber
Bir şişe biberiye yağı

Doğal Sıkılaştırıcı Maskenin Yapılışı

 

Gliserin ile biberiye yağları aktarlarda hazır bir şekilde satılmakta, buralardan temin edebilirsiniz. Geriye kalan malzemeleri ise kolaylıkla bulabileceğiniz ve zahmetsiz bir şekilde hazırlanabilen malzemelerdir. Kırmızı acı biberleri haşladıktan sonra limon suyu içerisinde güzelce öldürüyoruz. Tüm malzemeler hazır edildikten sonra tümünü bir blendıra ekleyerek karıştırıyoruz. Henüz işlememiz bitmiş değil. Çıkan karışımın 3 gün boyunca karanlık ve serin bir yerde muhafaza edilmesi gerekiyor. Bu yüzden karışımı koyduğumuz şişe ya da kavanozu folyo ile sardıktan sonra dolap içerisinde bekletebiliriz.

Doğal Sıkılaştırıcı Maskenin Uygulanışı

Evde hazırlamış olduğumuz doğal sıkılaştırıcı maskemizi her gün düzenli bir şekilde kullanmamız gerektiğini unutmamalıyız. Mümkün olduğunca karışımı sürdükten hemen sonra güneşlenelim ya da egzersiz yapalım muhakkak. Bir saat kadar bir bekleme süresinden sonra cildimizi ılık su ile yıkayabiliriz. Doğal sıkılaştırıcı maskemiz düzenli bir şekilde kullanılması halinde gözle görülecek derecede ve kayda değer faydalar sağlayacağını unutmayınız. Düzenli uygulamaların sonucunda şişliklerin indiğini, sıkılaşmalar olduğunu ve cildinizin yepyeni bir hal aldığını göreceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir